امروز : ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ -  2018/05/22
 
  كاربر مهمان

 
مشاوره رایگان

 

ورود به سایت عضویت در سایت
جستجوی پیشرفته
 :: دین و اندیشه    اجتماعی    فرهنگی و هنری   ورزشی    سیاسی و اقتصادی    تغذیه و سلامت    دانش و فناوری    مشاوره    اداره کل    کتابخانه    پایگاه ها ::
 

 :: فهرست ورزشی

بوشهر و ورزش
تغذیه در ورزش
ورزش بانوان
تخلفات ورزشی
فوتبال
والیبال
بسکتبال

کشتی
وزنه برداری
ورزشهای رزمی
ورزشهای آبی
تنیس
اتومبیل رانی
دو و میدانی
باشگاهها و مراکز ورزشی
برترین ورزشکاران
دانستنیهای ورزشی
مصاحبه با ورزشکاران
گزارش ورزشی
سایر ( خبرها و مقالات )
  صـرفـاً جـهـت اطـلاع !!!
سرقت از بیت المال
رژیم آنلاین
مشاور
معارفی از 30 جزء قرآن کریم

 :: گلشن راز

BUSHEHR-TEBYAN.IR شهید نود ساله ای از بزرگان کوفه واز قاریان قرآن که بدست عبیدالله در کوفه کشته شد چه نام داشت؟ ...

 :: وضعیت سایت

 تعداد مطالب : 55488
 تعداد نظرات : 496
 مجموع کاربران : 1445
  افراد آنلاين : 7
 تعداد بازدیدکنندگان
 
تاریخ مطلب:   ۰۷ آذر ، ۱۳۹۵ 57 : 6
  :: 27 Nov , 16 | 6:57 am
اکبر شاکر؛ از گل دقیقه نود به ایرانجوان تا ترک 15 ساله ورزشگاه
Bushehr-Tebyan.IR
همراه با پیشکسوتان ورزش بوشهر/
او خودش را کوچکترین عضو شاهین می داند که در مقایسه با اسطوره های این باشگاه بزرگ حتی نمی تواند سرش را بلند کند. او از این همه نامهربانی در حق پیسکسوتان دلخور است.
جنوب نیوز- مرضیه جهاندیده: فوتبالش را مثل همه هم سن سالانش از کوچه های خاکی بندر و توپ دو پوسته پلاستیکی شروع کرد. این شانس را اما داشت که در خانواده ای ورزشی نفس بکشد. مادرش معلم ورزش بود، خاله اش قهرمان دو میدانی و دایی هایش رضا و سعید شیروانی نیز از بهترین های فوتبال بوشهر. همین شد که فوتبال برایش از اکسیژن هوا هم واجب تر بود و تا نای دویدن داشت لگد به توپ می زد.
از همان بچگی تماشاچی ثابت فوتبال و ورزشگاه بوشهر بود. عکس هفت سالگی اش در کنار علی پروین زمانی که پرسپولیس با پاس تهران در بوشهر بازی داشت را هنوز هم در آلبومش دارد.
13 ساله بود که عضو تیم منتخب نوجوانان بوشهر شد و در مسابقات همان سال چهارم کشوری شدند.
سال 70 عضو تیم جوانان بوشهر شد و شروعی طوفانی را همان سال در کنار هم تیمی هایش در تیم منتخب نوجوانان بوشهر داشت.
اکبر شاکر؛ از گل دقیقه نود به ایرانجوان تا ترک 15 ساله ورزشگاه +عکس
منتخب جوانان بوشهر
آن روزها فوتبال را تمام ایران با جنوب می شناختند. بوشهر و خوزستان دو غول فوتبال ایران بودند که کسی یارای مقابله با آنها را نداشت. فوتبال در رگ و خون بچه های جنوب جریان داشت و وقتی به میدان می رفتند با چنان غیرت و عشقی بازی می کردند که گویا دروازه تیم ناموسشان است و تا پای جان نباید اجازه بدهند این ناموس فتح شود.
با غریب زاده دو سال متوالی نایب قهرمان کشور می شوند و همین نایب قهرمانی کشور با کم ترین امکانات بزرگترین ستاورد زندگی ورزش اش می شود. هنوز هم وقتی خاطرات آن روزها را مرور می کند برق غرور را می توان در چشم هایش دید.
سال 71 با دو رفیق گلستان و گرمابه اش علی میرشکار و ایمان (حسین) دشتی وارد باشگاه رویایی اش شاهین می شود. همین سال به تیم ملی جوانان هم دعوت می شود و تیتر روزنامه ها می شود.
اکبر شاکر؛ از گل دقیقه نود به ایرانجوان تا ترک 15 ساله ورزشگاه +عکس
تیم شاهین، از راست: اکبر شاکر، محمد رضا علوی، احمد حسن ابراهیمی، محمد نجفی رییس هیئت فوتبال استان بوشهر
شاهین آن روزها در لیگ دست سوم بود و حال و روز خوبی نداشت. سه یار باوفای شاهین برایش سنگ تمام می گذارند. سال 72 شاهین به لیگ دست دوم صعود می کند و سال 73، سال رویایی شاهین می شود. شاهین بوشهر در آن سال در میان اشک و بهت و فریادهای غرورآمیز بوشهری ها به لیگ دست یک کشور صعود می کند. صعودی که فقط یک سال دوام داشت و شاهین باز هم به لیگ دست دوم سقوط کرد.
سال 75 به اکبر شاکر پیشنهاد بازی در صنعت نفت آبادان داده می شود. اکبر برای نیم فصل با نفت قراداد یک میلیون و دویست هزار تومانی می بندد و راهی آبادان می شود شهری که فوتبال از نان شب برایشان واجب تر است.
اکبر شاکر؛ از گل دقیقه نود به ایرانجوان تا ترک 15 ساله ورزشگاه +عکس
در آن سال اکبر شاکری تنها بازیکن غیربومی صنعت نفت آبادان بود. استعداد و علاقه آبادانی ها به فوتبال در کنار حمایت مالی نفتی ها حال و روز فوتبال آبادان را بهتر از بوشهر کرده بود.
سال 76 خدمت سربازی اش را در تیم بسیج بوشهر می گذراند و باز هم به تیم محبوبش شاهین برمیگردد.
سال 78 اما سالی دردناک برای اکبر شاکر می شود. در بازی با شهرداری بوشهر مصدوم می شود. کشیدگی شدید عضلات همسترینگ پای اکبر شاکر، او را به ناچار از زمین فوتبال دور می کند. باشگاه هیچ امکاناتی برای درمان در اختیارش قرار نمی دهد. خودش باید جور عضلات آسیب دیده پایش را بکشد و بعد از 6 ماه استراحت و بدنسازی مجددا به بازی برمی گردد. یک ماه بعد دوباره همسترینگ پایش پاره می شود و دیگر چاره ای جز خداحافظی با شاهین دوست داشتنی و زمین بازی برایش باقی نمی ماند.
اواخر سال 79 و در سن 28 سالگی اکبر شاکر که عشق به توپ چنان وسوسه اش میکرد که همیشه نفر اول و آخر زمین تمرین باشد برای همیشه فوتبال را کنار می گذارد.
اکبر شاکر؛ از گل دقیقه نود به ایرانجوان تا ترک 15 ساله ورزشگاه +عکس
و چه چیزی سخت تر از کنار گذاشتن اجباری خواستنی ترین لذت زندگی ات. بازیکنی که روزی بدون کوچکترین چشم داشت مادی با انگیزه و عطشی پایان ناپذیر چنان بر توپ لگد میزد که دل هزاران بوشهری به لرزه می افتاد حالا باید تنها نظاره گر دویدن دیگران روی این مستطیل سبز باشد و برای اکبر دیدن این صحنه شدنی نبود. برای او که هیجانات فوتبال و کری خواندن هایشان با تیم ایرانجوان که رقیب تاریخی شان بود جزیی ازملزومات زندگی اش شده بود نمی توانست تحمل کند توپ روی زمین می غلطد و شاهین بوشهر یک طرف میدان است و خودش نمی تواند دنبال توپ بدود همین شد که دیگر هرگز پایش را به هیچ ورزشگاهی نگذاشت تا بیشتر از این روحش درد نکشد.
البته او همیشه یک هوادار دو آتیشه شاهین باقی مانده و برای تک تک بازی های شاهین مثل همان روزها حرص می خورد آه و ناله و یا فریاد شادی سر می دهد و مگر می شود عشقی را که همراه تو زاییده شده و تمام کودکی و نوجوانی و جوانی ات را سر آن گذاشته ای به یک باره رهایش کنی و فراموشت شود.
با وجود این اکبر هنوز هم بهترین روزهای زندگی اش را همان لحظاتی میداند که با فوتبال سپری شده است.بهترین دوستانش که هنوز هم ثانیه به ثانیه با هم در ارتباطند همان هایی هستند که روزی با هم در همین زمین های خاکی و ورزشگاه بوشهر نفسشان بند می آمد تا بازی تمام شود.
اولین باری که اکبر شاکر بعد از خداحافظی با فوتبال پایش را به ورزشگاه میگذارد سال گذشته بود که به دعوت دوستان قدیمی که حالا همگی در هیئت مدیره و کادر فنی شاهین مشغول بودند بازی شاهین و فولاد خوزستان را در اهواز می بیند. بازی ای که با برد 2 بر یک شاهین همراه شد و خاطره ای خوش را بعد از 15 سال دوری از ورزشگاه برایش رقم زد.
اما زیباترین خاطره ورزشی اش بر میگردد به سال 72. همان سالهایی که رسول حسن پور ایرانجوانی به شاهین بوشهر آمده بود و فضای رقابت بین این دو غول رقیب فوتبال بوشهر را در حد مرگ بالا برده بود. داربی بوشهر بود و ورزشگاه از ساعت ده صبح پر شده بود. از هفته ها قبل کری شدیدی بین طرفداران و بازکنان تیم ها درگرفته بود. انگار مهم ترین رویداد دنیا برای بوشهری ها نتیجه همین بازی بود. شاهین بوشهر در همان ده دقیقه اول بازی دو گل از ایرانجوان می خورد و ایرانجوانی ها ورزشگاه را روی سر خودشان گذاشته می گذارند. و خدا می داند اکبر شاکر و دیگر بازیکنان زیر چه فشاری بودند. آواخر نیمه اول ایمان دشتی یک گل را جبران می کند. نیمه دوم تا دقیقه نود هم بازی با نتیجه دو بر یک پیش میرفت که ناگهان اکبر شاکر روزی ضربه کرنر گل تساوی را به رقیب کهنه اشان میزند و ورزشگاه منفجر می شود. تماشگران به زمین بازی می یزند و اکبر را چنان بغل کرده و به هوا پرت می کنند که گویا اکبر خودش توپ فوتبال شده است. همین گل می شود شیرین ترین گل زندگی اش که مزه اش تا ابد زیر زبانش باقی خواهد ماند.
اکبر شاکر؛ از گل دقیقه نود به ایرانجوان تا ترک 15 ساله ورزشگاه +عکس
اکبر شاکر 42 ساله یکی از پیشکسوتان ورزش بوشهر است که تا جوان بوده و تا آنجا که زورش رسیده برای ورزش این استان تلاش کرده و حالا شاید جز همان ورزشکاران و تماشگران دهه هفتاد شاهین کسی او را نشناسد. جوان ترها بی شک اکبر را نمی شناسند. خودش می گوید حتی مهدی طارمی وقتی در فرودگاه او را دیده نشناخته و شاکر مجبور شده خودش را معرفی کند.
حالا او خودش را کوچکترین عضو شاهین می داند که در مقایسه با اسطوره های این باشگاه بزرگ حتی نمی تواند سرش را بلند کند. او از این همه نامهربانی در حق پیسکسوتان دلخور است. این همایش ها و تجلیل های سالانه ای که به مناسبت های مختلف از تعداد اندکی از پیشکسوتان ورزش می شود نمی تواند مرحمی بر زخم های آنان باشند. قدیمی های ورزش که همه چیزشان را برای سربلندی استان گذاشته اند حالا چیز زیادی نمی خواهند. تنها خواسته اشان فراموش نشدنشان است.
آنها نباید فراموش شوند. باید به جدیدهای هر تیمی قدیمی ها را معرفی کرد و برای هر بازی جایگاه ویژه ای برایشان اختصاص داد تا احساس بودن کنند.
باور کنید آنان توقع زیادی ندارند تنها نمی خواهند فراموش شوند. برآورده کردن این تنها خواسته آنان کار دشواری نیست.همه باید همت کنیم.
سایت جنوب نیوز در راستای معرفی پیشکسوتان ورزش استان بوشهر پیش قدم شده و به عنوان یک رسانه وظیفه خود می داند در حد بضاعت آنان را معرفی کرده و ناگفته هایشان را منتقل کند. این سایت آماده دیدار و گفتگو با تمام پیشکسوتان استان می باشد. شما کاربران فرهیخته سایت با معرفی پیشکسوتان سالهای دور و نزدیک استان ما را همراهی کنید.
از چپ: اکبر شاکر، شهید عباس نسترن کاپیتان تیم ملی نوجوانان ایران، احمد حسن ابراهیمی، محمد نجفی، محمود خرمزی
تیم منتخب بوشهر، از راست: اکبر شاکر، ایمان(حسین) دشتی مربی کنونی شاهین بوشهر، عبدالرضا ملاح زاده
از راست: اکبر شاکر، محمود خرمزی سرمربی مستعفی ايرانجوان بوشهر

  :: منبع : حوزه/گرد آوری تبیان بوشهر گروه ورزشی
 دفعات نمایش : 0  تعداد نظرات : 0
Bushehr-Tebyan, Tebyan, بوشهر تبیان, تبیان, Cultural, فرهنگی, information Technology, تکنولوژي اطلاعات, religion, دین واندیشه, science, دانش, social, اجتماعی, Sport, ورزشی, library, کتابخانه, nurture, تغذیه, Download, دانلود, نوا و نما, Media, TEBYAN, بوشهر, استان بوشهر, ISP, Internet, اینترنت رایگان, اینترانت رایگان, بوشهر تبیان, موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی بوشهر تبیان, Institute cultural and knowledge clays ,سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی بوشهر تبیان | WWW.BUSHEHR-TEBYAN.IR | Institute cultural and knowledge clays Bushehr Tebyan , Bushehrtebyan, Tebyan, استان بوشهر, تبیان, بوشهر, سازمان تبلیغات اسلامی استان بوشهر, BUSHEHR

  نام:  
  آدرس ایمیل:  
  شهر:  
  وب سایت :  
  متن نظرات شما :  

نمایش ایمیل    مرا با خبر کن

 

تازه ترین مطالب ورزشی

 

تازه ترین مطالب وب سایت

پارس جنوبی جم صدر جدول را با قدرت پس گرفت
کادر فنی تیم‌های پایه ایران جوان بوشهر استعفا دادند
حمایت مسوولان پیش‌شرط احیا فوتبال مرکز استان بوشهر/ ایران‌جوان شگفتی‌سازی بوشهری‌ها را تکمیل می‌کند؟
آقای عبداللهی! از مردم استان بوشهر عذرخواهی کنید
۴۵ میلیون جریمه نقدی و محرومیت از دو پنجره نقل و انتقالاتی آتی برای ایرانجوان
ایران‌جوان بوشهر در بازی خانگی با ناکامی مواجه شد
بازی سنگینی با استقلال داشتیم/ بازیکنانم تنبیه می شوند
استاژ فنی ووشو ویژه بانوان در گناوه برگزار شد
6 قایقران بوشهری برای شرکت در مسابقات جام باشگاه های جهان عازم ایتالیا شدند
بوکسور بوشهری به مسابقات آسیایی تایلند اعزام می‌شود
دو مربی به تیم ایرانجوان بوشهر اضافه می‌شود
مراسم رونمایی از حکم گینس در بوشهر
آخرین خبرها از نقل وانتقالات تیم های فوتبال استان بوشهر
سخنی با مهدی طارمی؛ فرزندِ غیورِ استان بوشهر
«طارمی» با دفاع از مردم مظلوم فلسطین الگوی نسل جوان شد
پارس جنوبی جم صدر جدول را با قدرت پس گرفت
کادر فنی تیم‌های پایه ایران جوان بوشهر استعفا دادند
حمایت مسوولان پیش‌شرط احیا فوتبال مرکز استان بوشهر/ ایران‌جوان شگفتی‌سازی بوشهری‌ها را تکمیل می‌کند؟
آقای عبداللهی! از مردم استان بوشهر عذرخواهی کنید
۴۵ میلیون جریمه نقدی و محرومیت از دو پنجره نقل و انتقالاتی آتی برای ایرانجوان
ایران‌جوان بوشهر در بازی خانگی با ناکامی مواجه شد
بازی سنگینی با استقلال داشتیم/ بازیکنانم تنبیه می شوند
استاژ فنی ووشو ویژه بانوان در گناوه برگزار شد
6 قایقران بوشهری برای شرکت در مسابقات جام باشگاه های جهان عازم ایتالیا شدند
بوکسور بوشهری به مسابقات آسیایی تایلند اعزام می‌شود
دو مربی به تیم ایرانجوان بوشهر اضافه می‌شود
مراسم رونمایی از حکم گینس در بوشهر
آخرین خبرها از نقل وانتقالات تیم های فوتبال استان بوشهر
سخنی با مهدی طارمی؛ فرزندِ غیورِ استان بوشهر
«طارمی» با دفاع از مردم مظلوم فلسطین الگوی نسل جوان شد
کودک و نوجوان    بوشهر ما    حوادث و گوناگون   دانستنیها    ضرب المثل    دانلود    گالری تصاویر    مشاوره    دانش و فناوری
 
موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی بوشهر تبیان اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر

از سال 1384 تا کنون © کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه بوشهر تبیان می باشد . استفاده از مطالب با ذكر منبع و لینک به سایت بلامانع است.

 :: طراحی و برنامه نویسی شده توسط موسسه بوشهر تبیان