امروز : ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ -  2020/08/11
 
  كاربر مهمان

 
مشاوره رایگان

 

ورود به سایت عضویت در سایت
جستجوی پیشرفته
 :: دین و اندیشه    اجتماعی    فرهنگی و هنری   ورزشی    سیاسی و اقتصادی    تغذیه و سلامت    دانش و فناوری    مشاوره    اداره کل    کتابخانه    پایگاه ها ::
 

 :: فهرست اجتماعی

خانه و خانواده
نوجوانان و جوانان
تاریخ
محیط زیست
ارتباط با نوجوانان و جوانان
ارتباط با کودکان
اعتیاد

ارتباطات اجتماعی
امدادرسانی
زنان و بانوان
ازدواج و طلاق
مهارت های زندگی
برنامه ریزی و توسعه
روانشناسی
سایر ( خبرها و مقالات )
 جامعه شناسی
مشکلات و رفاه اجتماعی
آسیب شناسی اجتماعی
رسانه ها
بیکاری و اشتغال
 هنر در خانه
خانه داری
دکوراسیون و چیدمان
 نخبگان و شخصیت ها
معرفی نخبگان
معرفی شخصیت ها
  صـرفـاً جـهـت اطـلاع !!!
سرقت از بیت المال
رژیم آنلاین
مشاور
معارفی از 30 جزء قرآن کریم

 :: گلشن راز

BUSHEHR-TEBYAN.IR شهید نود ساله ای از بزرگان کوفه واز قاریان قرآن که بدست عبیدالله در کوفه کشته شد چه نام داشت؟ ...

 :: وضعیت سایت

 تعداد مطالب : 55488
 تعداد نظرات : 496
 مجموع کاربران : 1445
  افراد آنلاين : 26
 تعداد بازدیدکنندگان
 
تاریخ مطلب:   ۲۳ مرداد ، ۱۳۹۶ 07 : 9
  :: 14 Aug , 17 | 9:07 am
۶۳ میلیارد ریال میزان موجودی متهم پرونده "مضاربه صوری" در بوشهر
Bushehr-Tebyan.IR
معاون دادستان بوشهر:
معاون دادستان بوشهر گفت: میزان موجودی متهم پرونده مضاربه صوری در بوشهر اکنون با صدور قرار نهایی ۶۳ میلیارد ریال وجه نقد، ۱۱ فقره ملک و ۴ دستگاه خودرو است که همگی متعلق به حق مال‌باختگان است.
به گزارش گام نیوز محسن مقدس صبح امروز در جمع خبرنگاران پرونده مضاربه صوری در بوشهر را اخلال در نظام اقتصادی دانست و اظهار داشت: پرونده مضاربه صوری بوشهر، به عنوان بی‌سابقه‌ترین و بی‌نظیرترین پرونده در تاریخ قضایی بوشهر محسوب می‌شود.
بازپرس و قاضی ویژه پرونده اخلال‌گر اقتصادی دادگستری بوشهر با بیان اینکه در این پرونده 276 نفر از متهمان شناسایی شده‌اند خاطرنشان کرد: برای 70 نفر از متهمان با توجه به اینکه کل وجوه تحویل شده را عودت و به حساب مالباختگان برگردانده‌اند، قرار منع تعقیب صادر شده است.
وی با اشاره به اوراق پرونده مضاربه صوری بوشهر بیان کرد: به انضمام 44 هزار چک و حواله کشف شده از سیستم بانکی مجموعا 123 هزار و 979 برگ در 236 جلد پرونده، در پرونده مضاربه صوری بوشهر وجود دارد که بی نظیری‌ترین پرونده اخلال در نظام اقتصادی استان بوشهر است.
معاون دادستان بوشهر با بیان اینکه برای متهم اصلی پرونده مضاربه صوری یاد شده قرار مجرمیت صادر شده و پرونده متهمان همچنان در جریان است تصریح کرد: در ارتباط با 205 نفر دیگر از متهمان این پرونده با توجه به اینکه قسمت‌هایی از وجوه و سود‌های تحصیل کرده را بازگردانده وعودت داده‌اند، نیاز به کار کارشناسی و حسابرسی دقیق است تا مبالغ دقیق سود‌های برده شده از آنان اخذ شود پرونده این متهمان همچنان درجریان است.
قاضی مقدس با بیان اینکه باید تعداد بیشتری از متهمان براساس چک‌های وصول شده شناسایی و تحت تعقیب قرار گیرند افزود: 108 نفر ازشکات با توجه به اینکه در تحقیقات موشکافانه و دقیق بازپرسی احراز شده که آنان عمدتا وجوهی از متهم طلب ندارند و شکایتشان فاقد مدارک کافی بوده قرار منع تعقیب صادر شده است.
وی با اشاره به اینکه این اشخاص وجوه خود را از متهم اخذ کرده‌اند گفت: این موضوع در تحقیقات صورت گرفته مشخص شده بود و برای برخی از آنان با توجه به اینکه وجوه مازاد از اصل پول خود را دریافت کرده بودند به عنوان متهم، پرونده تشکیل شده و تحت تعقیب قضایی قرار گرفته‌اند.
معاون دادستان بوشهر به میزان موجودی متهم اصلی پرونده مضاربه صوری در بوشهر پرداخت و خاطرنشان کرد: میزان موجودی متهم اصلی پرونده مضاربه صوری اکنون با صدور قرار نهایی 63 میلیارد ریال وجه نقد، 11 فقره ملک و 4 دستگاه خودرو است که همگی متعلق به حق مال‌باختگان است.
قاضی مقدس افزود: پس از ارسال پرونده به دادگاه هرچه سریعتر نسبت به موضوع فروش املاک رسیدگی و دادگستری استان بوشهر بتواند با فروش این املاک مجددا وجوهی را به مالباختگان تحویل دهد.
وی اظهار امیدواری کرد: امید می‌رود با فروش این اموال و املاک به همراه وجوه موجود به حساب مالباختگان توسط دادگستری بوشهر تعیین تکلیف شده و به آنان پرداخت شود.
بازپرس و قاضی ویژه پرونده اخلال‌گر اقتصادی دادگستری بوشهر گفت: امیدواریم دادگستری استان بوشهر نتیجه زحمات شبانه روزی بازپرسی را به مردم نجیب استان بوشهر و مالباختگان این پرونده هرچه سریعتر اعلام و اقدام کنند و بتوانند هرچه سریعتر با فروش اموال متهم گره‌ای از کار مالباختگان بردارند.
وی آخرین موجودی حساب متهم را در زمان صدور قرار نهایی در بانک را 63 میلیارد ریال دانست و خاطرنشان کرد: این میزان وجه نقد با نرخ سود بانکی در بانک موجود و متعلق به مالباختگان است.
قاضی مقدس با اشاره به اینکه املاک متهم اصلی شامل یک ملک دو طبقه در خیابان بعثت بوشهر، یک ملک 300 متری در خیابان بعثت بوشهر، یک ملک ویلایی 195 متری درپشت زمین سپاهان بوشهر است، افزود: همچنین این متهم یک ملک دوطبقه در خیابان بی‌سیم، یک آپارتمان در خیابان شهید نبی‌پور، یک آپارتمان در کوچه درمانگاه خیبر‌، یک قطعه زمین در خیابان شکری‌، یک ملک سه طبقه در خیابان مدرس‌، یک ملک در مسکن مهر بوشهر، یک ملک دو طبقه در شهر قم از استان قم‌، یک واحد مرغداری در شهرستان بوشهر و سه قطعه زمین کشاورزی در روستای گورک داشته که این املاک در حال حاضر موجود و متعلق به مالباختگان است.
وی با بیان اینکه تاکنون 2 مرحله وجه نقد به مالباختگان پرداخت شده است گفت: مرحله سوم پرداخت به مال باختگان بزودی انجام می‌شود.
بازپرس و قاضی ویژه پرونده اخلال‌گر اقتصادی دادگستری بوشهر با بیان اینکه دراین پرونده با تحقیقات موشکافانه 44 هزار چک و حواله استخراج شده، افزود: با تحقیق از شکات و متهمان و انجام صد‌ها مواجه حضوری بین شکات و متهم و واسطه‌ها و شکات به لطف خداوند متعال و دعای مردم، مطلوب‌ترین نتیجه را تا امروز برای مردم در سنگین‌ترین و بی‌سابقه‌ترین پرونده استان به ارمغان آورده و امید می‌رود مراجع بعدی نیز با تلاش و دلسوزی، حقوق مردم و مالباختگان را استیفا کنند و ماحصل تلاش خود را تقدیم به مردم شریف و مسئولان دلسوز قوه قضائیه و شهدا گرانقدر می‌کنم.
منبع: تسنیم
  :: منبع : حوزه/گرد آوری تبیان بوشهر گروه اجتماعی
 دفعات نمایش : 0  تعداد نظرات : 0
Bushehr-Tebyan, Tebyan, بوشهر تبیان, تبیان, Cultural, فرهنگی, information Technology, تکنولوژي اطلاعات, religion, دین واندیشه, science, دانش, social, اجتماعی, Sport, ورزشی, library, کتابخانه, nurture, تغذیه, Download, دانلود, نوا و نما, Media, TEBYAN, بوشهر, استان بوشهر, ISP, Internet, اینترنت رایگان, اینترانت رایگان, بوشهر تبیان, موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی بوشهر تبیان, Institute cultural and knowledge clays ,سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی بوشهر تبیان | WWW.BUSHEHR-TEBYAN.IR | Institute cultural and knowledge clays Bushehr Tebyan , Bushehrtebyan, Tebyan, استان بوشهر, تبیان, بوشهر, سازمان تبلیغات اسلامی استان بوشهر, BUSHEHR

::  نظرات شما در مورد این مطلب  ::

کاربران گرامی؛
نظرات ارسالی شما پس از تایید در سایت بوشهر تبیان به نمایش در می آید.
با تشکر از شما ...


  نام:  
  آدرس ایمیل:  
  شهر:  
  وب سایت :  
  متن نظرات شما :  

نمایش ایمیل    مرا با خبر کن

 

تازه ترین مطالب سایت

 

تازه ترین مطالب اجتماعی

اجرای پیوست فرهنگی باعث کاهش آسیب های اجتماعی در مناطق مهاجر پذیر صنعتی می شود
گوسفند هم از فرانسه وارد می کنیم!/اقتصاد مقاومتی در کجای برنامه های دولت قرار دارد؟
اعتراض دیری‌ها به جاده مرگ/ مسیر بوشهر - دیر بسته شد
نشست عوامل تولید مستند در امتداد فلق با معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی بوشهر
دومین نشست مدیران کل تبلیغات اسلامی استان های منطقه ای مرکز کشور در بوشهر برگزار شد
بوشهر میزبان دومین نشست منطقه ای مدیران کل تبلیغات اسلامی شش استان شد
توقیف کالاهای ترخیص شده در گمرک توسط نیروی انتظامی نادرست است
بیکاری زیبنده جوانان استان بوشهر نیست
سپاه در حفظ نظام و دفاع از ولی‌فقیه با هیچ کس تعارف ندارد
کارگروه ویژه برای رفع موانع طرح‌های آبرسانی استان بوشهر تشکیل می‌شود
حلقه انسانی دانشجویان بوشهری در ساحل خلیج فارس تشکیل شد
پارس جنوبی جم صدر جدول را با قدرت پس گرفت
استاندار جدید بوشهر از ظرفیت نخبگان علمی و فرهنگی منطقه استفاده کند
آموزش کامل طرز تهیه حلیم گندم خوشمزه نذری با گوشت و مرغ
نشست عوامل تولید مستند در امتداد فلق با روحانیون مستقر منتخب استان بوشهر برگزار شد
اعتراض دیری‌ها به جاده مرگ/ مسیر بوشهر - دیر بسته شد
حلقه انسانی دانشجویان بوشهری در ساحل خلیج فارس تشکیل شد
گلایه‌مندی مردم بوشهر از بهای برق/اداره برق: نرخ‌ها مصوب مجلس است
تیم‌های واکنش سریع هلال‌احمر استان بوشهر به حالت آماده‌باش در آمدند
دانشجویان روسی از موزه مردم شناسی بوشهر دیدن کردند
ایجاد اشتغال ثابت برای 10 نفر با پرورش زنبور عسل/ هر کلونی 11کیلوگرم عسل تولید می شود
جزییات کشف بمب نزدیک منزل شهید حججی
مدیرکل بهزیستی استان تغییر می کند/تلاش اصلاح طلبان برای انتصاب پولادی ریشهری
پیکر مطهر شهید مدافع حرم محسن حججی تحویل حزب الله لبنان شد.
فرمانده جدید انتظامی استان بوشهر منصوب شد
تجمع اعتراضی کارکنانِ بیمارستانِ شهدای خلیج فارسِ بوشهر
میگلی نژاد: شهر فروشی نکردم/ برزگر زاده: نامزد ریاست شورا نمی شوم
بارانِ تابستانه در 2 شهر استان بوشهر/ادامه ناپایداری ها تا پایان هفته
۶۳ میلیارد ریال میزان موجودی متهم پرونده "مضاربه صوری" در بوشهر
اولین گروه زائران حج تمتع استان بوشهر عازم مدینه منوره شدند
کودک و نوجوان    بوشهر ما    حوادث و گوناگون   دانستنیها    ضرب المثل    دانلود    گالری تصاویر    مشاوره    دانش و فناوری
 
موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی بوشهر تبیان اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر

از سال 1384 تا کنون © کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه بوشهر تبیان می باشد . استفاده از مطالب با ذكر منبع و لینک به سایت بلامانع است.

 :: طراحی و برنامه نویسی شده توسط موسسه بوشهر تبیان