امروز : ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ -  2020/08/11
 
  كاربر مهمان

 
مشاوره رایگان

 

ورود به سایت عضویت در سایت
جستجوی پیشرفته
 :: دین و اندیشه    اجتماعی    فرهنگی و هنری   ورزشی    سیاسی و اقتصادی    تغذیه و سلامت    دانش و فناوری    مشاوره    اداره کل    کتابخانه    پایگاه ها ::
 

 :: فهرست سیاسی و اقتصادی

صنعت و معدن
صنایع خودروسازی
اقتصاد انرژی
مسکن و شهر سازی
صادرات و وادرات
بانک و بیمه
اقتصاد بین الملل

تعاون و توسعه
اقتصاد و سیاست
سیاسی داخلی ( ایران )
سیاسی خارجی ( جهان )
دیپلماسی (سیاسی )
علوم سیاسی
تاریخ سیاسی
اقتصاد و خانواده
مناطق آزاد و ویژه اقتصادی
گزارش و مصاحبه
تحلیل و تفسیر
نقد و یادداشت
نرخ ارز ، طلا و سکه ...
سایر ( خبرها و مقالات )
  صـرفـاً جـهـت اطـلاع !!!
سرقت از بیت المال
رژیم آنلاین
مشاور
معارفی از 30 جزء قرآن کریم

 :: گلشن راز

BUSHEHR-TEBYAN.IR شهید نود ساله ای از بزرگان کوفه واز قاریان قرآن که بدست عبیدالله در کوفه کشته شد چه نام داشت؟ ...

 :: وضعیت سایت

 تعداد مطالب : 55488
 تعداد نظرات : 496
 مجموع کاربران : 1445
  افراد آنلاين : 30
 تعداد بازدیدکنندگان
 
تاریخ مطلب:   ۲۸ شهريور ، ۱۳۹۶ 42 : 6
  :: 19 Sep , 17 | 6:42 am
آمادگی ایران برای بدترین سناریوهای برجامی
Bushehr-Tebyan.IR
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با تاکید بر اینکه ایران خود را حتی برای بدترین سناریو درباره آینده برجام آماده کرده است، ابراز امیدواری کرد دیگر کشورها در برابر فشارهای آمریکا در قبال این توافق ایستادگی کنند.
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با تاکید بر اینکه ایران خود را حتی برای بدترین سناریو درباره آینده برجام آماده کرده است، ابراز امیدواری کرد دیگر کشورها در برابر فشارهای آمریکا در قبال این توافق ایستادگی کنند.
در دیداز گرت ایوانز، وزیر اسبق امور خارجه استرالیا و هیئت همراهش با سید کمال خرازی رییس شورای راهبردی روابط خارجی درمورد موضوعات مختلف منطقه ای و دوجانبه مذاکره شد.
برجام و احتمال خروج آمریکا از این توافق چند جانبه یکی از این موضوعات بود که خرازی در رابطه با آن تاکید کرد: بدترین سناریو درباره آینده برجام، احتمال خروج همه طرف ها از این توافق است و ما برای همه سناریوها، حتی بدترین سناریو نیز آمادگی داریم.
وی ادامه داد: باید منتظر ماند و دید اروپا چه خواهد کرد. ترجیح ما این است که این توافق ادامه یابد و امیدواریم اروپایی های طرف این توافق هم استقلال عمل داشته باشند و مقابل فشار آمریکا ایستادگی کنند، زیرا نه فقط به نفع برجام، بلکه برای خود اروپایی ها هم مهم است.
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در پاسخ به این سوال ایوانز که آیا آزمایش تسلیحات اتمی کره شمالی و تحولات بین المللی متعاقب آن، عامل ترغیب ایران به دستیابی به این تسلیحات نخواهد بود؟ گفت: تفاوت اصلی میان ایران و کره شمالی، فتوای رهبر معظم انقلاب است که سلاح اتمی را ممنوع اعلام کرده اند. ما فقط خواهان دستیابی به فناوری صلح آمیز هسته ای هستیم.
خرازی ادامه داد: فلسفه قدرت در جمهوری اسلامی ایران متفاوت است و نفوذی که کشور ما در منطقه دارد، مبتنی بر زور و سلاح نیست.
در بخش دیگری از این دیدار، موضوع سوریه مطرح شد و خرازی در رابطه با گفت: ماهیت بحران سوریه تغییر کرده و اعتماد به نفس دولت سوریه به دلیل پیروزی های اخیر، برای ورود به گفتگوهای سیاسی افزایش یافته است.
وی ادامه داد: سوال اصلی این است که چرا اینقدر در موضوع سوریه اشتباه رخ داد. اروپایی ها اشتباه کردند که نتوانستند خطر داعش را ببینند؛ کشورهایی که به شورشیان سلاح و پول دادند و تروریست ها را مجهز کردند، محاسبات اشتباهی داشتند. اما ما از همان ابتدا سرنوشت دخالت های خارجی در سوریه را درست تشخیص دادیم و اشتباه آنها را مرتکب نشدیم.
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی اختلافات اخیر قطر و سعودی را نشانی از اختلافات آنها در قضیه سوریه دانست و گفت: در حالی که سعودی می خواهد خود را بی گناه جلوه دهد، اما خودش عامل اصلی این بحران است، زیرا ایدئولوژی تکفیری وهابی را اشاعه داد و با ارسال پول و سلاح به این بحران دامن زد.
خرازی با تاکید بر اینکه داعش محصول حمایت کشورهای خارجی است، گفت: تلاش برای تغییر دولت ها با توسل به زور و عملیات نظامی اساسا اشتباه است. این را در مورد اقدام آمریکا در عراق و لیبی دیدیم و اکنون آنچه را سعودی در یمن مرتکب می شود، شاهدیم. تجاوزات نظامی سعودی در برابر ملت مصمم یمن به جز کشتار بی گناهان ثمره ای نخواهد داشت.
وی ادامه داد: ایران و روسیه مادامی که دولت سوریه بخواهد، در این کشور با دولت دمشق همکاری خواهند کرد و این همکاری مشروع است، زیرا به دعوت دولت سوریه انجام می شود. آینده سوریه را مثبت می بینم، زیرا دولت مرکزی حفظ شده است و باید گفت اگر چنین نمی شد، یک لیبی دیگر در منطقه ایجاد می شد.
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی همچنین اعمال فشار بر سعودی برای توقف جنگ با یمن را ضروری دانست و افزود: باید فشار سازمان ملل و کشورهای اروپایی بیشتر شود تا سعودی این جنگ بی فایده را متوقف کند. این تاسف بار است که آمریکا و کشورهای مختلف اروپایی حق مردم یمن را نادیده می گیرند و با فروش تسلیحات، از سعودی حمایت می کنند.
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با اشاره به موضوع همه پرسی در اقلیم کردستان عراق خاطرنشان کرد: هیچ کس در منطقه از این اتفاق راضی نیست، زیرا خود کردهای عراق هم می دانند با چنین اقدامی در محاصره کشورهای همسایه قرار خواهند گرفت و این به نفع آنها نخواهد بود. اگر مطابق قانون اساسی عراق عمل شود، آنها می توانند از اختیارات کافی برخوردار شوند.
خرازی همچنین در خصوص مسئله فلسطین و سرزمین های اشغالی گفت: ما معتقد به راه حل دموکراتیکی که مبتنی بر ایجاد یک کشور بر اساس آرای موطنین اصلی این سرزمین اعم از مسلمان، یهودی و مسیحی باشد، هستیم. ما رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی شناسیم و صحبت کردن از صلح با آن، از نظر ما مشروع نیست.
خرازی در پاسخ به سوال دیگری درباره آینده داعش تصریح کرد: پیش بینی ما این است که داعش به یک باره نابود نخواهد شد، بلکه راهبرد خود را تغییر می دهد و با گروه های کوچک سراغ عملیات تروریستی می رود و در اروپا، آسیا، آسیای مرکزی، شمال آفریقا و دیگر نقاط پراکنده خواهند شد.
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در پاسخ به سوالی درباره حزب الله لبنان هم گفت: راهبرد حزب الله همان طور که در مورد اخیر مرز مشترک سوریه و لبنان شاهد بودیم، دور نگه داشتن دشمنان از خاک لبنان است، چه این دشمن داعش باشد، چه رژیم صهیونیستی.
گرت ایوانز، وزیر اسبق امور خارجه استرالیا هم در این دیدار خاطرنشان کرد: استرالیا به شدت متعهد به برجام است و از چشم اندازی که ترامپ ایجاد کرده، ناخوشایند است. برجام آزمونی جدی در روابط استرالیا و آمریکا خواهد بود. افراد زیادی هستند که می گویند شرایط کنونی نقطه عطفی در روابط با آمریکا خواهد بود.
*ایسنا
  :: منبع : حوزه/گرد آوری تبیان بوشهر گروه سیاسی
 دفعات نمایش : 0  تعداد نظرات : 0
Bushehr-Tebyan, Tebyan, بوشهر تبیان, تبیان, Cultural, فرهنگی, information Technology, تکنولوژي اطلاعات, religion, دین واندیشه, science, دانش, social, اجتماعی, Sport, ورزشی, library, کتابخانه, nurture, تغذیه, Download, دانلود, نوا و نما, Media, TEBYAN, بوشهر, استان بوشهر, ISP, Internet, اینترنت رایگان, اینترانت رایگان, بوشهر تبیان, موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی بوشهر تبیان, Institute cultural and knowledge clays ,سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی بوشهر تبیان | WWW.BUSHEHR-TEBYAN.IR | Institute cultural and knowledge clays Bushehr Tebyan , Bushehrtebyan, Tebyan, استان بوشهر, تبیان, بوشهر, سازمان تبلیغات اسلامی استان بوشهر, BUSHEHR

::  نظرات شما در مورد این مطلب  ::

کاربران گرامی؛
نظرات ارسالی شما پس از تایید در سایت بوشهر تبیان به نمایش در می آید.
با تشکر از شما ...


  نام:  
  آدرس ایمیل:  
  شهر:  
  وب سایت :  
  متن نظرات شما :  

نمایش ایمیل    مرا با خبر کن

 

تازه ترین مطالب سایت

 

تازه ترین مطالب سیاسی و اقتصادی

اجرای پیوست فرهنگی باعث کاهش آسیب های اجتماعی در مناطق مهاجر پذیر صنعتی می شود
گوسفند هم از فرانسه وارد می کنیم!/اقتصاد مقاومتی در کجای برنامه های دولت قرار دارد؟
اعتراض دیری‌ها به جاده مرگ/ مسیر بوشهر - دیر بسته شد
نشست عوامل تولید مستند در امتداد فلق با معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی بوشهر
دومین نشست مدیران کل تبلیغات اسلامی استان های منطقه ای مرکز کشور در بوشهر برگزار شد
بوشهر میزبان دومین نشست منطقه ای مدیران کل تبلیغات اسلامی شش استان شد
توقیف کالاهای ترخیص شده در گمرک توسط نیروی انتظامی نادرست است
بیکاری زیبنده جوانان استان بوشهر نیست
سپاه در حفظ نظام و دفاع از ولی‌فقیه با هیچ کس تعارف ندارد
کارگروه ویژه برای رفع موانع طرح‌های آبرسانی استان بوشهر تشکیل می‌شود
حلقه انسانی دانشجویان بوشهری در ساحل خلیج فارس تشکیل شد
پارس جنوبی جم صدر جدول را با قدرت پس گرفت
استاندار جدید بوشهر از ظرفیت نخبگان علمی و فرهنگی منطقه استفاده کند
آموزش کامل طرز تهیه حلیم گندم خوشمزه نذری با گوشت و مرغ
نشست عوامل تولید مستند در امتداد فلق با روحانیون مستقر منتخب استان بوشهر برگزار شد
گوسفند هم از فرانسه وارد می کنیم!/اقتصاد مقاومتی در کجای برنامه های دولت قرار دارد؟
سپاه در حفظ نظام و دفاع از ولی‌فقیه با هیچ کس تعارف ندارد
پلیدی های سیاست، و دروغی بزرگ بنام «خلیج ع ر ب ی»
پرچم آمریکا و تصویر ترامپ در خشم دانشجویان بوشهر به آتش کشیده شد
سپاه؛ خارِ چشم دشمنان ملتِ ایران/مسیر صحیحی که سپاه می رود
استفاده ترامپ از «خلیج عربی» برای متحدکردن ایرانیان کافی بود
دنیا به آنچه ایران درباره غیرقابل اعتماد بودن آمریکا می گفت رسید
آمادگی ایران برای بدترین سناریوهای برجامی
ژن خوب در راه استانداری بوشهر/وقتی پای وزیر به انتخاب استاندار بوشهر باز شد
بده و بستان و معامله بر سرِ استانداری های بوشهر و فارس!
با وجود تاکید رهبری، با مدیران حقوق‎های نجومی برخورد نشد
75 میلیون دلار کالا از ایران به بنگلادش صادر شد
افشاگری یکی از نزدیکان خاتمی درباره پشت پرده جلسه اعضای فراکسیون امید
نه برجام 1 و نه هیچ برجامی آمریکا را قانع نخواهد کرد/ چرایی کودتای 28 مرداد
شهرفروشی نکردم/چهره بندر بوشهر دگرگون شده است
کودک و نوجوان    بوشهر ما    حوادث و گوناگون   دانستنیها    ضرب المثل    دانلود    گالری تصاویر    مشاوره    دانش و فناوری
 
موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی بوشهر تبیان اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر

از سال 1384 تا کنون © کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه بوشهر تبیان می باشد . استفاده از مطالب با ذكر منبع و لینک به سایت بلامانع است.

 :: طراحی و برنامه نویسی شده توسط موسسه بوشهر تبیان