امروز : ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ -  2019/09/22
 
  كاربر مهمان

 
مشاوره رایگان

 

ورود به سایت عضویت در سایت
جستجوی پیشرفته
 :: دین و اندیشه    اجتماعی    فرهنگی و هنری   ورزشی    سیاسی و اقتصادی    تغذیه و سلامت    دانش و فناوری    مشاوره    اداره کل    کتابخانه    پایگاه ها ::
 

 :: فهرست سیاسی و اقتصادی

صنعت و معدن
صنایع خودروسازی
اقتصاد انرژی
مسکن و شهر سازی
صادرات و وادرات
بانک و بیمه
اقتصاد بین الملل

تعاون و توسعه
اقتصاد و سیاست
سیاسی داخلی ( ایران )
سیاسی خارجی ( جهان )
دیپلماسی (سیاسی )
علوم سیاسی
تاریخ سیاسی
اقتصاد و خانواده
مناطق آزاد و ویژه اقتصادی
گزارش و مصاحبه
تحلیل و تفسیر
نقد و یادداشت
نرخ ارز ، طلا و سکه ...
سایر ( خبرها و مقالات )
  صـرفـاً جـهـت اطـلاع !!!
سرقت از بیت المال
رژیم آنلاین
مشاور
معارفی از 30 جزء قرآن کریم

 :: گلشن راز

BUSHEHR-TEBYAN.IR شهید نود ساله ای از بزرگان کوفه واز قاریان قرآن که بدست عبیدالله در کوفه کشته شد چه نام داشت؟ ...

 :: وضعیت سایت

 تعداد مطالب : 55488
 تعداد نظرات : 496
 مجموع کاربران : 1445
  افراد آنلاين : 16
 تعداد بازدیدکنندگان
 
تاریخ مطلب:   ۱۶ ارديبهشت ، ۱۳۹۶ 59 : 10
  :: 06 May , 17 | 10:59 am
سایه ورشکستگی بر آسمان منطقه ویژه اقتصادی بوشهر
Bushehr-Tebyan.IR
احتمال بیکاری 150 نفر
در حالی این روزها رئیس دولت و معاون وی کار ملت را به امان خدا سپرده و مشغول فعالیت‌های انتخاباتی هستند که خانواده 150 شاغل منطقه ویژه اقتصادی بندربوشهر از 5 تا 10 ماه گذشته حقوق دریافت نکرده‌اند.
به گزارش جنوب نیوز، در حالی که در شرایط فعلی رئیس دولت و معاون رقیبش در کارزار انتخاباتی ریاست جمهوری مدعی اشتغال میلیون‌ها نفر در مناظرات تلویزیونی و سخنرانی‌های ‌انتخاباتی هستند، اخبار نگران‌کننده از امکان بیکاری تعداد فراوانی از شاغلین منطقه ویژه اقتصادی بوشهر به گوش می‌رسد.
اگر چه تاسیس منطقه ویژه اقتصادی بندر بوشهر در سال 1378 در راستای وظایف این مناطق جهت جذب سرمایه‌گذاران داخلی و استفاده از یک سری مزایا به همراه کاهش بوروکراسی اداری برای هر نوع سرمایه‌گذاری آغاز شد، اما با وجود سرمایه گذاری میلیارد تومانی این منطقه طی سالیان گذشته، این روزها سایه شوم تهدید بیکاری شاغلین، سمفونی ناکوک و نامیزانی بین گفته‌های رئیس دولت یازدهم و واقعیت‌های موجود را به صدا در آورده است.
جانمایی خوب منطقه ویژه اقتصادی بندر بوشهر واقع در کیلومتر 10 بندر بوشهر در کنار داشتن مزیت‌های بسیار مناسب این منطقه از جمله تعریفی کاربردی برای ایجاد زیرساخت به عنوان پس کرانه بندر بوشهر، شور و شوقی در بین مدیران این منطقه برای سرمایه‌گذاری میلیاردی رقم زد.
گمرک بندر بوشهر که بر اساس تصمیمات گاها نامعقول و آنی روسای گمرک ایران طی سال‌های متمادی نوسانات فراوانی را تجربه کرده است، این شانس را در همه شرایط برای منطقه ویژه اقتصادی بندر بوشهر مهیا کرد تا با استفاده از توان گسترده انبارها و فضاهای موجود در این منطقه به عنوان باراندازی کانتینری در فضای پس‌کرانه ای بندر بوشهر مطرح باشد.
حضور شعبه‌ای از گمرک بندر بوشهر در منطقه ویژه اقتصادی بندر بوشهر مزیت بر علت شد تا تاجران و صاحبان کالا با توجه به معافیت ترخیصی که بندر بوشهر از آن برخوردار است بتوانند در کمترین زمان ممکن اقدام به اجرای تشریفات گمرکی در کنار ترخیص کالاهایشان کنند که ضمن پرداخت حق انبارداری، شور و شوقی نیز به این منطقه اقتصادی ببخشند.
این شرایط تا تقریبا یک سال گذشته ادامه داشت که بر اساس یک تصمیمی که هنوز برای خیلی‌ها مشخص نشده که جایگاه قانونی آن کجاست ، رئیس کل گمرک ایران طی بخشنامه‌ای به ناظر گمرکات استان بوشهر از حذف معافیت ترخیص در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر خبر می‌دهد که پیامد آن کاهش شدید رغبت صاحبان کالا برای ترخیص کالاهای خود در این منطقه ویژه به دلیل محروم ماندن از حق معافیت ترخیص کالاست.
به دنبال این اتفاق، آوراء مدیرعامل مستعفی منطقه ویژه اقتصادی بوشهر برای جلوگیری از افت شدید کانتینر خوابی و مراحل مختلف ترخیص کالا در این منطقه که سبب کاهش شدید درآمدها شد، اقدام به رایزنی‌هایی با معاونت حقوقی وزارت صنعت و معدن و تجارت و نهاد ریاست جمهوری کرد که هر کدام آورا را به همدیگر پاس داده و خود را مبرا از این داستان عنوان کردند که در نهایت آورا عطای کار در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر را به لقایش بخشید و چاره‌ای جزء استعفا ندید.
نتیجه این اقدامات کاهش شدید درآمد منطقه ویژه اقتصادی بوشهر شد به گونه ای که طی بیش از سه ماه گذشته عملا گمرک منطقه ویژه اقتصادی بوشهر با کاهش بسیار شدیدی از ثبت سفارشات مواجه شد تا با کاهش این حجم از درآمد، با کارگرانش مواجه گردد که بین 5 تا 10 ماه حقوق نگرفته و عیدی و پاداش‌های پایان سال خود را دریافت نکرده‌اند.
این که دولت یازدهم از روز اول آغاز کار خود به دنبال ایجاد یک منطقه آزاد تجاری برای استان بوشهر بود اما به رغم همه ظرفیت‌هایی که این استان برای داشتن یک بندر آزاد دارد، در یک اقدامی کاملا جهت‌دار لایحه منطقه آزاد بوشهر را با شش منطقه آزاد تجاری دیگر همراه با دوازده منطقه ویژه اقتصادی در یک لایحه به مجلس فرستاد و در نهایت نیز به دلیل مشکلات فراوان بیشتر استان‌هایی که نامشان در این لایحه بود مجلس طی رفت و برگشت‌های فراوان بالاخره تاکنون به آن رای نداده، دلیل نمی‌شود که به منطقه ویژه اقتصادی بندر بوشهر این قدر بی‌توجهی اعمال گردد.
اگر دولت از طریق گمرک ایران همچنان بر رد معافیت ترخیص کالا از منطقه ویژه اقتصادی بوشهر پافشاری کند تا چند ماه آینده شاهد ورشکستگی سازمان منطقه ویژه اقتصادی بوشهر خواهیم بود که به رغم سرمایه‌گذاری یک‌هزار میلیارد تومانی این منطقه در کنار 200 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای توسعه انبارها، شاهد یک معضل اجتماعی گسترده‌ای برای بیکاری 150 شاغل مستقیم این منطقه در کنار یک هزار کارگری خواهیم بود که در سایر شرکت‌های موجود در این منطقه مشغول به کار هستند و به شکل غیرمستقیم ممکن است امنیت شغلی آنها به خطر بیافتد.
هر چند این روزها رئیس دولت و معاون اول وی کار ملت را به امان خدا سپرده و مشغول فعالیت‌های انتخاباتی هستند اما خانواده 150 شاغل مستقیم منطقه ویژه اقتصادی بندر بوشهر از 5 تا 10 ماه گذشته حقوقی دریافت نکرده و با مشکلات عجیبی دست و پنجه نرم می‌کنند و هر آینه ممکن است عذر آنها خواسته شود.
به هر ترتیب روز کارگر در حالی سایه‌اش روز گذشته از منطقه ویژه اقتصادی بندر بوشهر غروب کرد که هیچ فرد یا مجموعه‌ای در استان بوشهر و دولت، فکری به حال کارگران خسته از بی‌تدبیری‌های انجام شده در حق آنها نکرد. / مرجع:
  :: منبع : حوزه/گرد آوری تبیان بوشهر گروه سیاسی
 دفعات نمایش : 0  تعداد نظرات : 0
Bushehr-Tebyan, Tebyan, بوشهر تبیان, تبیان, Cultural, فرهنگی, information Technology, تکنولوژي اطلاعات, religion, دین واندیشه, science, دانش, social, اجتماعی, Sport, ورزشی, library, کتابخانه, nurture, تغذیه, Download, دانلود, نوا و نما, Media, TEBYAN, بوشهر, استان بوشهر, ISP, Internet, اینترنت رایگان, اینترانت رایگان, بوشهر تبیان, موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی بوشهر تبیان, Institute cultural and knowledge clays ,سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی بوشهر تبیان | WWW.BUSHEHR-TEBYAN.IR | Institute cultural and knowledge clays Bushehr Tebyan , Bushehrtebyan, Tebyan, استان بوشهر, تبیان, بوشهر, سازمان تبلیغات اسلامی استان بوشهر, BUSHEHR

::  نظرات شما در مورد این مطلب  ::

کاربران گرامی؛
نظرات ارسالی شما پس از تایید در سایت بوشهر تبیان به نمایش در می آید.
با تشکر از شما ...


  نام:  
  آدرس ایمیل:  
  شهر:  
  وب سایت :  
  متن نظرات شما :  

نمایش ایمیل    مرا با خبر کن

 

تازه ترین مطالب سایت

 

تازه ترین مطالب سیاسی و اقتصادی

اجرای پیوست فرهنگی باعث کاهش آسیب های اجتماعی در مناطق مهاجر پذیر صنعتی می شود
گوسفند هم از فرانسه وارد می کنیم!/اقتصاد مقاومتی در کجای برنامه های دولت قرار دارد؟
اعتراض دیری‌ها به جاده مرگ/ مسیر بوشهر - دیر بسته شد
نشست عوامل تولید مستند در امتداد فلق با معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی بوشهر
دومین نشست مدیران کل تبلیغات اسلامی استان های منطقه ای مرکز کشور در بوشهر برگزار شد
بوشهر میزبان دومین نشست منطقه ای مدیران کل تبلیغات اسلامی شش استان شد
توقیف کالاهای ترخیص شده در گمرک توسط نیروی انتظامی نادرست است
بیکاری زیبنده جوانان استان بوشهر نیست
سپاه در حفظ نظام و دفاع از ولی‌فقیه با هیچ کس تعارف ندارد
کارگروه ویژه برای رفع موانع طرح‌های آبرسانی استان بوشهر تشکیل می‌شود
حلقه انسانی دانشجویان بوشهری در ساحل خلیج فارس تشکیل شد
پارس جنوبی جم صدر جدول را با قدرت پس گرفت
استاندار جدید بوشهر از ظرفیت نخبگان علمی و فرهنگی منطقه استفاده کند
آموزش کامل طرز تهیه حلیم گندم خوشمزه نذری با گوشت و مرغ
نشست عوامل تولید مستند در امتداد فلق با روحانیون مستقر منتخب استان بوشهر برگزار شد
گوسفند هم از فرانسه وارد می کنیم!/اقتصاد مقاومتی در کجای برنامه های دولت قرار دارد؟
سپاه در حفظ نظام و دفاع از ولی‌فقیه با هیچ کس تعارف ندارد
پلیدی های سیاست، و دروغی بزرگ بنام «خلیج ع ر ب ی»
پرچم آمریکا و تصویر ترامپ در خشم دانشجویان بوشهر به آتش کشیده شد
سپاه؛ خارِ چشم دشمنان ملتِ ایران/مسیر صحیحی که سپاه می رود
استفاده ترامپ از «خلیج عربی» برای متحدکردن ایرانیان کافی بود
دنیا به آنچه ایران درباره غیرقابل اعتماد بودن آمریکا می گفت رسید
آمادگی ایران برای بدترین سناریوهای برجامی
ژن خوب در راه استانداری بوشهر/وقتی پای وزیر به انتخاب استاندار بوشهر باز شد
بده و بستان و معامله بر سرِ استانداری های بوشهر و فارس!
با وجود تاکید رهبری، با مدیران حقوق‎های نجومی برخورد نشد
75 میلیون دلار کالا از ایران به بنگلادش صادر شد
افشاگری یکی از نزدیکان خاتمی درباره پشت پرده جلسه اعضای فراکسیون امید
نه برجام 1 و نه هیچ برجامی آمریکا را قانع نخواهد کرد/ چرایی کودتای 28 مرداد
شهرفروشی نکردم/چهره بندر بوشهر دگرگون شده است
کودک و نوجوان    بوشهر ما    حوادث و گوناگون   دانستنیها    ضرب المثل    دانلود    گالری تصاویر    مشاوره    دانش و فناوری
 
موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی بوشهر تبیان اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر

از سال 1384 تا کنون © کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه بوشهر تبیان می باشد . استفاده از مطالب با ذكر منبع و لینک به سایت بلامانع است.

 :: طراحی و برنامه نویسی شده توسط موسسه بوشهر تبیان