امروز : ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ -  2019/09/22
 
  كاربر مهمان

 
مشاوره رایگان

 

ورود به سایت عضویت در سایت
جستجوی پیشرفته
 :: دین و اندیشه    اجتماعی    فرهنگی و هنری   ورزشی    سیاسی و اقتصادی    تغذیه و سلامت    دانش و فناوری    مشاوره    اداره کل    کتابخانه    پایگاه ها ::
 

 :: فهرست سیاسی و اقتصادی

صنعت و معدن
صنایع خودروسازی
اقتصاد انرژی
مسکن و شهر سازی
صادرات و وادرات
بانک و بیمه
اقتصاد بین الملل

تعاون و توسعه
اقتصاد و سیاست
سیاسی داخلی ( ایران )
سیاسی خارجی ( جهان )
دیپلماسی (سیاسی )
علوم سیاسی
تاریخ سیاسی
اقتصاد و خانواده
مناطق آزاد و ویژه اقتصادی
گزارش و مصاحبه
تحلیل و تفسیر
نقد و یادداشت
نرخ ارز ، طلا و سکه ...
سایر ( خبرها و مقالات )
  صـرفـاً جـهـت اطـلاع !!!
سرقت از بیت المال
رژیم آنلاین
مشاور
معارفی از 30 جزء قرآن کریم

 :: گلشن راز

BUSHEHR-TEBYAN.IR شهید نود ساله ای از بزرگان کوفه واز قاریان قرآن که بدست عبیدالله در کوفه کشته شد چه نام داشت؟ ...

 :: وضعیت سایت

 تعداد مطالب : 55488
 تعداد نظرات : 496
 مجموع کاربران : 1445
  افراد آنلاين : 15
 تعداد بازدیدکنندگان
 
تاریخ مطلب:   ۲۸ اسفند ، ۱۳۹۵ 15 : 8
  :: 18 Mar , 17 | 8:15 am
رفتار ضد انقلابی، ضد ملی و ضد قرآنی "محمود دعایی"
Bushehr-Tebyan.IR
بی توجهی به خطوط قرمز نظام با اقدام عجیب یک اصلاح طلب؛
بر اساس تصویری که در فضای مجازی منتشر گردید جناب آقای دعایی نماینده ولی فقیه و سرپرست روزنامه اطلاعات بر جسد آقای ادیب برومند عضو جبهه ی ملی نماز میت خوانده است. وی در حالی به اقامه ی نماز بر جسد برومند که ضمنا شاعر هم هست نماز خوانده که تابوت وی با پرچم ایران با آرم شیر و خورشید پوشانده شده بود.
به گزارش گام نیوز بر اساس تصویری که در فضای مجازی منتشر گردید جناب آقای دعایی نماینده ولی فقیه و سرپرست روزنامه اطلاعات بر جسد آقای ادیب برومند عضو جبهه ی ملی نماز میت خوانده است. وی در حالی به اقامه ی نماز بر جسد برومند که ضمنا شاعر هم هست نماز خوانده که تابوت وی با پرچم ایران با آرم شیر و خورشید پوشانده شده بود. این اقدام آقای دعایی تعجب بسیاری را برانگیخت و موجب اعتراض شدید به او در فضای مجازی گردید. هر چند رفتارهای ساختار شکنانه اصلاح طلبان در 20 سال اخیر نشان داده که آن ها روز به روز از مبانی انقلاب و نظام فاصله می گیرند ولی این رفتار متجاهرانه آقای دعایی بسیار قابل تأمل است و نشان می دهد که اصلاح طلبان اگر تاکنون به خاطر برخی مصالح برخی نیات و رفتارهای خود را نسبت به اصل نظام آشکار نمی کردند با این اقدامات نشان می دهند که برای دستیابی به اهدافشان باید از بسیاری خطوط قرمز و در نهایت اصل نظام بگذرند. اما چرا این کار آقای دعایی ناروا و غیرقابل توجیه است. در ادامه اثبات می کنیم که این اقدام آقای دعایی عملی ضد قرآنی، ضد انقلابی و ضد ایرانی می باشد. اما چرا ضد انقلابی و ضد دینی؟ همگی می دانیم که جبهه ی ملی به فتوای صریح امام راحل خمینی کبیر (ه) مرتد است.
در اوایل سال 1360در آستانه ی جنگ مسلحانه منافقین،جبهه ملی طی اعلامیه‌ای که بهانه آن نفی و حمله شدید به لایحه قصاص بود، مردم را به یک راهپیمایی در مسیر خیابان انقلاب به سمت دانشگاه تهران در بعدازظهر روز 25 خرداد 1360 فراخواندند. قرار بود در جلسه 26 خرداد مجلس شورای اسلامی پیرو درخواست 120 نماینده، دو فوریت طرح بررسی کفایت سیاسی رئیس‌جمهور به بحث و رأی‌گیری گذارده شود. به نظر می‌رسید راهپیمایی جبهه ملی اولا به عنوان مقدمه و آزمون موفقیت شورش اجتماعی طراحی شده بود (که در صورت موفقیت زمینه را برای یک حرکت گسترده براندازانه و خشن در ادامه درگیری‌های پراکنده تهران و شهرستان‌ها فراهم می‌کرد) و ثانیا مانوری بود برای تقویت جایگاه اجتماعی و افزایش روحیه گروه‌های متحد بنی‌صدر در آستانه اقدام نهایی؛ صبح 25 خرداد، بازرگان، یدالله سحابی و کاظم سامی طی یک نامه مشترک اعلام کردند به‌دلیل عدم امنیت و وجود سانسور و ادامه توقیف چند روزنامه، از شرکت در جلسات علنی مجلس خودداری خواهند کرد. صبحآن روز، امام خمینی(ره) در میان جمعی از اقشار مختلف مردم بیاناتی ایراد کرد که موارد و نکاتی از آن از جمله انتقاد شدید و صریح به بنی‌صدر، اعلام ارتداد جبهه ملی در صورت اصرار و پافشاری بر نفی حکم ضروری قصاص، و تکلیف به نهضت آزادی در روشن‌کردن موضع خود و تبرّی جستن از اعلامیه جبهه ملی تا آن زمان سابقه نداشت.
امام فرمودند:«من مى‏خواهم ببینم که این راهپیمایى که امروز اعلام شده است، اساس این راهپیمایى چه هست. من دو تا اعلامیه از «جبهه ملى» که دعوت به راهپیمایى کرده است، دیدم. در یکى از این دو اعلامیه، انگیزه‏اى که براى راهپیمایى قرار داده‏اند، لایحه «قصاص» است. یعنى مردم ایران را دعوت کردند که مقابل لایحه قصاص بایستند. در اعلامیه دیگرى که منتشر کرده بودند تعبیر این بود که «لایحه غیرانسانى»! ملت مسلمان را دعوت مى‏کنند که در مقابل لایحه قصاص راهپیمایى کنند، یعنى چه؟ یعنى در مقابل نص قرآن کریم راهپیمایى کنند! شما را دعوت به قیام و استقامت و راهپیمایى مى‏کنند در مقابل قرآن کریم. نص قرآن کریم.»
امام همچنین ادامه دادند: «آقایان تمام تکلیف‌ها را به جا آوردند و عمل کردند، فقط یک تکلیف مانده و آن جمهورى اسلامى را به هم زدن؟! تمام تکلیف‌هایى که بر ما و شما متوجه است، چه از قشر نویسندگان و روشنفکران و جبهه‏ها و نهضت‌ها و سایرین، تمام تکالیف فقط منحصر به این شده است که این جمهورى اسلامى را در خارج از کشورطور دیگرى که هست نمایش بدهید و مردم را دعوت کنید که بر خلاف جمهورى اسلامى شورش کنند؟! دیگر همه چیز درست شده است، فقط این یکى مانده؟!... من باید متأسف باشم، من باید بسیار متاسف باشم، از اینکه غیب نمى‏دانم! نمى‏دانستم در چنته اینها چه هست. من بعضى از اینها را مى‏پذیرفتم؛ به ایشان هم محبت مى‏کردم؛ لیکن نمى‏دانستم که اینها بر ضد قرآن هم قیام مى‏کنند.» امام در نهایت تصریح کردند: «اینها مرتدند. جبهه ملی از امروز محکوم به ارتداد است.»
و اما در مورد خواندن نماز میت بر جسد برومند نیز باید گفت آقای دعایی صراحتا بر خلاف قرآن عمل نموده است. از این جهت که طبق فتوای امام خمینی اعضای جبهه ملی که توبه نکردند مرتد هستند و مرتد کافر است وقرآن به صراحت به پیامبر اکرم می فرماید: «و لا تصلّ علی احد منهم مات و لا تقم علی قبره انهم کفروا بالله و رسوله و هم فاسقون» (توبه/84) هرگز بر مرده هیچ یک از آنان، نماز نخوان. (برای دعا و طلب آمرزش،) نایست. چرا که آن ها به خدا و پیامبرش کافر شدند. و در حالی که فاسق بودند از دنیا رفتند.
این آیه در باره ی منافقینی است که با تخلف صریح از شرکت در میدان جهاد، پرده ها را دریدند و کارشان برملا شد، خداوند به پیامبرش دستور می دهد: روش صریح تر و محکم تری در برابر آن ها اتخاذ کند، تا برای همیشه فکر نفاق و منافق گری از مغزهای دیگران برچیده شود، و منافقان نیز بدانند، در جامعه اسلامی محلی برای آن ها وجود نخواهد داشت. (تفسیر نمونه ذیل آیه)
نماز خواندن آقای دعایی عملی ضد امنیتی و ضد انقلابی و ماهیتی ضد ملی نیز دارد. چرا که تابوت آقای برومند با پرچم ایران با نشان شیر و خورشید پوشانیده شده بود و این به معنای قبول نداشتن نظام جمهوری اسلامی و دل بستگی به نظام سابق است. حالا آقای دعایی با چه مستمسکی توانسته خود را قانع کند که این کار را کند باید خود وی پاسخگو باشد. این در حالی است که آقای دعایی خود از مخالفان رژیم سابق بوده و در حال حاضر نماینده ولی فقیه در روزنامه اطلاعات است. این نیز از عجایب روزگار است که یک فردی که رسما در نظام مسئولیت دارد پشت پا به پرچم کشورش بزند، پرچمی که نشان هویت و ناموس یک مردم است.این که انسان ها در گذر زمان این قدر تغییر ماهیت فکری دهند و استحاله شوند و ارزش های مقدس مردم خویش را زیرپا بگذارند درد عمیقی است که باید همه ی دلسوزان نظام به فکر درمان آن باشند.
نصرالله شفیعی
  :: منبع : حوزه/گرد آوری تبیان بوشهر گروه سیاسی
 دفعات نمایش : 0  تعداد نظرات : 0
Bushehr-Tebyan, Tebyan, بوشهر تبیان, تبیان, Cultural, فرهنگی, information Technology, تکنولوژي اطلاعات, religion, دین واندیشه, science, دانش, social, اجتماعی, Sport, ورزشی, library, کتابخانه, nurture, تغذیه, Download, دانلود, نوا و نما, Media, TEBYAN, بوشهر, استان بوشهر, ISP, Internet, اینترنت رایگان, اینترانت رایگان, بوشهر تبیان, موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی بوشهر تبیان, Institute cultural and knowledge clays ,سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی بوشهر تبیان | WWW.BUSHEHR-TEBYAN.IR | Institute cultural and knowledge clays Bushehr Tebyan , Bushehrtebyan, Tebyan, استان بوشهر, تبیان, بوشهر, سازمان تبلیغات اسلامی استان بوشهر, BUSHEHR

::  نظرات شما در مورد این مطلب  ::

کاربران گرامی؛
نظرات ارسالی شما پس از تایید در سایت بوشهر تبیان به نمایش در می آید.
با تشکر از شما ...


  نام:  
  آدرس ایمیل:  
  شهر:  
  وب سایت :  
  متن نظرات شما :  

نمایش ایمیل    مرا با خبر کن

 

تازه ترین مطالب سایت

 

تازه ترین مطالب سیاسی و اقتصادی

اجرای پیوست فرهنگی باعث کاهش آسیب های اجتماعی در مناطق مهاجر پذیر صنعتی می شود
گوسفند هم از فرانسه وارد می کنیم!/اقتصاد مقاومتی در کجای برنامه های دولت قرار دارد؟
اعتراض دیری‌ها به جاده مرگ/ مسیر بوشهر - دیر بسته شد
نشست عوامل تولید مستند در امتداد فلق با معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی بوشهر
دومین نشست مدیران کل تبلیغات اسلامی استان های منطقه ای مرکز کشور در بوشهر برگزار شد
بوشهر میزبان دومین نشست منطقه ای مدیران کل تبلیغات اسلامی شش استان شد
توقیف کالاهای ترخیص شده در گمرک توسط نیروی انتظامی نادرست است
بیکاری زیبنده جوانان استان بوشهر نیست
سپاه در حفظ نظام و دفاع از ولی‌فقیه با هیچ کس تعارف ندارد
کارگروه ویژه برای رفع موانع طرح‌های آبرسانی استان بوشهر تشکیل می‌شود
حلقه انسانی دانشجویان بوشهری در ساحل خلیج فارس تشکیل شد
پارس جنوبی جم صدر جدول را با قدرت پس گرفت
استاندار جدید بوشهر از ظرفیت نخبگان علمی و فرهنگی منطقه استفاده کند
آموزش کامل طرز تهیه حلیم گندم خوشمزه نذری با گوشت و مرغ
نشست عوامل تولید مستند در امتداد فلق با روحانیون مستقر منتخب استان بوشهر برگزار شد
گوسفند هم از فرانسه وارد می کنیم!/اقتصاد مقاومتی در کجای برنامه های دولت قرار دارد؟
سپاه در حفظ نظام و دفاع از ولی‌فقیه با هیچ کس تعارف ندارد
پلیدی های سیاست، و دروغی بزرگ بنام «خلیج ع ر ب ی»
پرچم آمریکا و تصویر ترامپ در خشم دانشجویان بوشهر به آتش کشیده شد
سپاه؛ خارِ چشم دشمنان ملتِ ایران/مسیر صحیحی که سپاه می رود
استفاده ترامپ از «خلیج عربی» برای متحدکردن ایرانیان کافی بود
دنیا به آنچه ایران درباره غیرقابل اعتماد بودن آمریکا می گفت رسید
آمادگی ایران برای بدترین سناریوهای برجامی
ژن خوب در راه استانداری بوشهر/وقتی پای وزیر به انتخاب استاندار بوشهر باز شد
بده و بستان و معامله بر سرِ استانداری های بوشهر و فارس!
با وجود تاکید رهبری، با مدیران حقوق‎های نجومی برخورد نشد
75 میلیون دلار کالا از ایران به بنگلادش صادر شد
افشاگری یکی از نزدیکان خاتمی درباره پشت پرده جلسه اعضای فراکسیون امید
نه برجام 1 و نه هیچ برجامی آمریکا را قانع نخواهد کرد/ چرایی کودتای 28 مرداد
شهرفروشی نکردم/چهره بندر بوشهر دگرگون شده است
کودک و نوجوان    بوشهر ما    حوادث و گوناگون   دانستنیها    ضرب المثل    دانلود    گالری تصاویر    مشاوره    دانش و فناوری
 
موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی بوشهر تبیان اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر

از سال 1384 تا کنون © کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه بوشهر تبیان می باشد . استفاده از مطالب با ذكر منبع و لینک به سایت بلامانع است.

 :: طراحی و برنامه نویسی شده توسط موسسه بوشهر تبیان