امروز : ۰۱ مهر ۱۳۹۹ -  2020/09/22
 
  كاربر مهمان

 
مشاوره رایگان

 

ورود به سایت عضویت در سایت
جستجوی پیشرفته
 :: دین و اندیشه    اجتماعی    فرهنگی و هنری   ورزشی    سیاسی و اقتصادی    تغذیه و سلامت    دانش و فناوری    مشاوره    اداره کل    کتابخانه    پایگاه ها ::
 

 :: فهرست سیاسی و اقتصادی

صنعت و معدن
صنایع خودروسازی
اقتصاد انرژی
مسکن و شهر سازی
صادرات و وادرات
بانک و بیمه
اقتصاد بین الملل

تعاون و توسعه
اقتصاد و سیاست
سیاسی داخلی ( ایران )
سیاسی خارجی ( جهان )
دیپلماسی (سیاسی )
علوم سیاسی
تاریخ سیاسی
اقتصاد و خانواده
مناطق آزاد و ویژه اقتصادی
گزارش و مصاحبه
تحلیل و تفسیر
نقد و یادداشت
نرخ ارز ، طلا و سکه ...
سایر ( خبرها و مقالات )
  صـرفـاً جـهـت اطـلاع !!!
سرقت از بیت المال
رژیم آنلاین
مشاور
معارفی از 30 جزء قرآن کریم

 :: گلشن راز

BUSHEHR-TEBYAN.IR شهید نود ساله ای از بزرگان کوفه واز قاریان قرآن که بدست عبیدالله در کوفه کشته شد چه نام داشت؟ ...

 :: وضعیت سایت

 تعداد مطالب : 55488
 تعداد نظرات : 496
 مجموع کاربران : 1445
  افراد آنلاين : 21
 تعداد بازدیدکنندگان
 
تاریخ مطلب:   ۲۴ آذر ، ۱۳۹۲ 27 : 6
  :: 15 Dec , 13 | 6:27 am
مردم با 25 تا 30 میلیون صاحب‌خانه می‌شوند/ خرید و فروش مسکن مهر آزاد می‌شود
اداره كل تبليغات اسلامي استان بوشهر - روابط عمومي - بوشهر تبيان
اقتصادی > راه و مسکن
برنامه دولت یازدهم برای تامین مسکن-1؛
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه طرح ما این است که مردم در یک دوره 3 تا 5 ساله با حدود 25 تا 30 میلیون تومان آورده خانه دار شوند، گفت: حق خرید و فروش مسکن مهر برای خریداران آزاد می‌شود.
عباس آخوندی شب گذشته با حضور در برنامه نگاه یک به تشریح عملکرد وزارت راه و شهرسازی در صدروز نخست کار دولت پرداخت و در ابتدا با اشاره به برنامه های دولت دربخش مسکن، گفت: باید یکسری برگشت های بنیادین داشته باشیم و طرحهایی را اجرا کنیم و باورهایی ایجاد شده که باید در مورد آنها گفتگو و صحبت کنیم.
وی با بیان اینکه در سال 1384 مقام معظم رهبری اصل 44 قانون اساسی را ابلاغ کردند تا اقتصاد کشور در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد، اظهار داشت: همزمان با ابلاغ این دستور سهام عدالت اجرا شد که در ظاهر به نفع مردم بود اما در واقع بخش عمده ای از اصل 44 را کم فروغ کرد زیرا 40 درصد از بنگا های کشور از مدیریت خارح شدند.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سیاست توزیع یارانه ها، افزود: این اقدام هم که در ابتدا بسیار پرطمطراق ازسوی دولت اعلام می شد و قرار بود که نظام قیمت گذاری، کارایی اقتصادی، نحوه تخصیص منابع را تغییر دهد اما در نهایت موجب وابسته شدن مردم به دولت شد و یک رکود تورمی را در کشور ایجاد کرد.
آخوندی با اشاره به اینکه مسکن مهر هم به ظاهر خانه سازی برای گروه های کم درآمد بوده است، گفت: تاپیش از این 60 میلیون مترمربع ساختمان ساخته می شد که مردم می توانستند مسکن خود را از میان آنها تامین کنند.
وی با بیان اینکه نگاه من شهروند محور و طرفداری از حقوق آنها است، افزود: اما اتفاقی که رخ داد این بود که 8500 هکتار به محدوده شهرها اضافه شد و جمعیت تهران به مرز غیرقابل قبولی رسید و با آلودگی وحشتناکی شهر تهران را روبرو کرد.
وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در شهر پرند جمعیت 130 هزار نفر طراحی شده بود اما الان به رقم 700 هزار نفر رسیده است در پردیس پیش بینی جمعیتی 170 هزار نفر بود که با یک مصوبه مسکن مهر آن را به 400 هزار نفر افزایش دادند در حالیکه این دو شهر به شدت با کمبود منابع آب روبرو هستند همچنین هشتگرد هم قرار بود جمعیت 160 هزار نفری را داشته باشد اما الان به 600 هزار واحد رسیده است.
آخوندی بااشاره به اینکه ظاهر مسکن مهر به نفع مردم است، گفت: ما در سال 1372 که برنامه دوم توسعه را نوشتیم بحثمان این بود که برنامه مسکن باید برای کل مردم ایران در نظرگرفته شود بنابراین دولت باید به همه مردم توجه کند ولی مشکل مسکن مهر این بود که از کل برنامه فقط تمرکز بر یک گروه کوچک و سه دهک یک، دو و سه بوده است که البته برای آنها هم فایده ای نداشته است.
وی با تاکید بر اینکه عدم تعادل در بخش مسکن و حوزه شهرسازی اتفاق افتاده است، افزود: وضعیت شهر تهران نگران کننده است وما باید توانیم برای نجات تهران و دیگر کلان شهرها برنامه ای داشته باشیم.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اگر می خواهیم در تهران زندگی کنیم باید تهران قابل سکونت باشد، بیان کرد: حرف شعاری نباید زد اگر اقدامات ما طوری باشد که موجب افزایش آلودگی هوا و کاهش فضای سبز، اشتغال و امنیت در تهران شود به جایی نمیرسیم.
آخوندی با اعلام اینکه با این وضعیت آیا ساخت یک میلیون واحد مسکونی اقدام درستی است یا نه، گفت: مجبوریم حقایق مهمی را با مردم مطرح کنیم و نمی توانیم بدون این حرف ها تغییر مسیر دهیم بنابراین معتقدم که باید با مردم صادقانه صحبت کنیم و بگوییم که چه روندی را پشت سرگذاشتم و باید چه برگشت های بنیادینی را انجام دهیم.
برنامه دولت توجه به کل برنامه مسکن است
وی با اشاره به اینکه برنامه من این است که به کل مسکن توجه کنم، گفت: مسکن برنامه ای ملی است و باید اقدامی را انجام دهیم که مردم قدرت خرید پیدا کنند تا مسکنی را که دوست دارند و در جای مناسب خریداری کنند.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه دولت نباید در قیمت گذاری، تولید و نظارت مداخله کند، گفت: باید کارها در سطح شهرها و از سوی مردم انجام گیرد و ما باید برنامه هایی را برای اقتصاد کلان و خرد اجرا کنیم تا مردم با پس انداز بتوانند چند برابر تسهیلات دریافت کنند.
آخوندی با اشاره به اینکه در حال حاضر بانک ها حداکثر 40 میلیون تومان وام می دهند، افزود: دولت باید با ایجاد صندوق پس انداز مسکن قدرت خرید مردم را افزایش دهد تا مردم چند برابر پس انداز، تسهیلات بگیرند بنابراین یک طرح برای همه نیست و می تواند برای اقشار متوسط ، کم درآمد و پردرآمد طرح های متفاوتی اجرا شود.
وی با بیان اینکه باید با توسعه بخش مسکن اقتصاد کشور را از حالت رکود تورمی خارج کنیم، بیان کرد: باید از حوزه هایی که با تزریق پول پرقدرت بانک مرکزی ساخت مسکن انجام میشود دوری کنیم، زیرا دیدیم که این طرح ها به جایی نرسیده است.
وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این پرسش که مذاکره ای با بانک مرکزی برای افزایش 5 میلیون تومانی سقف وام مسکن مهر داشته اید یا نه، گفت: چنین کاری را انجام نداده ام و ما جلسه ای را برای کل بخش مسکن در بانک مرکزی داشتیم مبنی بر اینکه جگونه در سال 93 برنامه های مسکن را پیاده سازی کنیم.
آخوندی با تاکید بر اینکه ایده ام این است که نباید با سلیقه خودم برای دو میلیون خانوار مسکن بسازم، بیان کرد: برای اقشار کم درآمد فعلا همین دو میلیون واحد مسکن مهر را داریم که باید به اتمام برسد که حداقل یکسال و نیم تا دو سال آینده به پایان می رسد؛ البته آثار این طرح و اتمام کامل آن 20 تا 30 سال آینده به طول می انجامد.
وی تصریح کرد: گروهی را مامور کرده ام که طرح جامع مسکن را به روز کنند و امیدواریم که درسال جاری به نتیجه برسیم و برای اقشار مختلف مردم راهکار ارایه دهیم، بنابراین برای سال 93 برنامه های ما در حوزه مسکن برای اقشار مختلف مردم اعلام می شود.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه باید به سمتی برویم که مداخله دولت را در امور کاهش دهیم، بیان کرد: افزایش حاشیه نشینی در شهرها بستگی به توزیع خدمات و اشتغال دارد و اگر اشتغال برای مردم در شهرهای کوچک فراهم شود آنها به کلان شهرها مهاجرت نمی کنند.
آخوندی با اعلام اینکه در سال 1347 کارشناسان اعلام کردند که جمعیت تهران به 5.5 میلیون نفر رسیده و باید کنترل شود، اظهار داشت: در دهه 60 تا 70 دولت موفق شد که جمعیت تهران را در 7 میلیون نفر کنترل کند اما متاسفانه در جلسه ای که در تاریخ 9 اردیبهشت ماه سال گذشته برگزار کردند ناگهان یک طبقه به همه ساختمان ها اضافه کردند که با انتقاد شدید کارشناسان وقت هم روبرو شد.
نابودی 500 هزار مترمربع از باغات تهران
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر جمعیت تهران به بیش از 12 میلیون نفر رسیده است، بیان کرد: در سال 91 ماهه سال 92 و 6کمیسیون ماده 5 ، یک میلیون و 800 هزار مترمربع مصوبه صادر کرده است که در نهایت 500 هزار مترمربع ازباغات تهران از بین رفت و ما هنوز هم به دنبال هوای سالم هستیم.
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه باید جلوی توسعه شهرهای بزرگ را بگیریم، گفت: یک وزیر به تنهایی نمی تواند کاری از پیش ببرد بلکه مردم هم باید این موضوع را قبول کنند. باید از تقاضای بیش از حد تهران جلوگیری شود و پاسخ مسکن تهران را در 200 کیلومتری بدهیم.
وی خاطر نشان کرد: باید فضایی را ایجاد کنیم که امکان تجهیز منابع از داخل اقتصاد ملی ایجاد شود. در 8 سال گذشته نگفتند که باید پس انداز کنید بلکه گفتند 4 تا 5 میلیو پول بیاورید و با وام بانک، صاحبخانه شوید البته باید بگویم که ما دنبال پس انداز خیلی بزرگ نیستیم اما طرح ما اینست که مردم در یک دوره 3 تا 5 ساله با حدود 25 تا30 میلیون تومان آورده خانه دار شوند.
آخوندی با بیان اینکه افزایش تعداد بانک ها و موسسات اعتباری موجب افزایش ضریب تکاثر می شود،بیان کرد: این به شرطی اجرایی می شود که وام مسکن در انحصار بانک مسکن نباشد و بانک مرکزی سیستم های مالی را راه بیاندازد تا پول از داخل اقتصاد جابجا شود.
وزیرراه و شهرسازی با تاکید بر اینکه کنترل های دولت بر بازار مسکن از طریق صندوق های سرمایه گذاری انجام می شود، گفت: دولت با وجوه اداره شده ای که در اختیار صندوق ها می گذارد بازار مسکن را کنترل می کند همچنین با تامین مسکن طبقات کم درآمد و مسکن اجتماعی و نحوه توزیع زمین کنترل بازار را به دست می گیرد.
وی با بیان اینکه این برنامه ها تاپایان سال 92 به اتمام می رسد و ما در 6 ماهه امسال کل طرح جامع مسکن را بازنگری کرده و به اطلاع عموم می رسانیم، بیان کرد:در حال حاضر بازار مسکن با رکود مواجه است به دلیل اینکه بخش واقعی اقتصاد که همان تولید است با رکود همراه شده بنابراین پول به حوزه های دیگر از جمله طلا، ارز و مسکن کوچ می کند.
آخوندی با اشاره به اینکه اگر طرح های گذشته موثر بود نباید بازار با سفته بازی مواجه می شد، افزود: برنامه ما این است که قدرت خرید را افزایش دهیم.
450 هزار خانه خالی از سکنه در تهران
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به صندوق های املاک و مستغلات در بازار سرمایه، اظهار داشت: به دنبال این هستیم تا از بازارهای سرمایه ای برای تامین منابع مالی بخش مسکن استفاده کنیم.
وی با اشاره به اخذ مالیات از خانه های خالی و مالیات بر معاملات مکرر مسکن، گفت: گروهی در حال طراحی مدل اقتصادی برای مالیات مسکن هستند که بر این اساس در خرید اول مالیات صفر و در خریدهای بعدی مالیات افزایش می یابد.
آخوندی تصریح کرد: یکی از مشکلات ما آمار تکان دهنده خانه های خالی از سکنه در تهران است که مرکز آمار ایران تعداد آن را 450 هزار واحد مسکونی اعلام کرده است، ضمن انکه مالیات بر معاملات مکرر مسکن هم در حال پیگیری است که در قالب لایحه به مجلس ارایه شود.
حق خرید و فروش برای خریداران مسکن مهر
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات ما درحوزه مسکن مهر اینست که گفته می شود آنها حق خرید و فروش ندارند، گفت: آنها هم باید بتوانند خرید و فروش داشته باشد بنابراین به تدریج معاملات مسکن مهر هم آزاد می شود.
وی در خصوص بازار رهن ثانویه، اظهار داشت: بانک ها می توانند در یکماه از سال، مطالبات یکساله را بخرند که یکی از راه حل های آن، سوارکرد بازار مسکن است در حال حاضر بانک ها هزارها میلیارد تومان از مردم طلبکارند که اگر بازار ثانویه ایجاد شود موسسات مالی هم می توانند وارد این بازار شوند.
آخوندی در خصوص افتتاح های مسکن مهر،بیان کرد: تاکنون یک میلیون و 200 هزار واحد تحویل مردم داده شده است و در حالحاضر 4 تا 5 هزار مسکن مهر در حال بهرهبرداری داریم و 20 هزار واحد هم آماده افتتاح است.
وی افزود: 65 هزار واحد به نازک کاری رسیده است و امیدواریم تا پایان سال 93 بیش از 80 درصد این واحدها به جمع بندی برسد و بخش کمی از آنها در سال 94 به پایان برسد. البته پایان زیرساخت ها و روبنایی پروژه های مسکن مهر، مهمان 4 تا 5 دولت آینده است تا تبدیل به شهر شود.
  :: منبع : حوزه/گرد آوری تبیان بوشهر گروه سیاسی
 دفعات نمایش : 48  تعداد نظرات : 0
Bushehr-Tebyan, Tebyan, بوشهر تبیان, تبیان, Cultural, فرهنگی, information Technology, تکنولوژي اطلاعات, religion, دین واندیشه, science, دانش, social, اجتماعی, Sport, ورزشی, library, کتابخانه, nurture, تغذیه, Download, دانلود, نوا و نما, Media, TEBYAN, بوشهر, استان بوشهر, ISP, Internet, اینترنت رایگان, اینترانت رایگان, بوشهر تبیان, موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی بوشهر تبیان, Institute cultural and knowledge clays ,سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی بوشهر تبیان | WWW.BUSHEHR-TEBYAN.IR | Institute cultural and knowledge clays Bushehr Tebyan , Bushehrtebyan, Tebyan, استان بوشهر, تبیان, بوشهر, سازمان تبلیغات اسلامی استان بوشهر, BUSHEHR

::  نظرات شما در مورد این مطلب  ::

کاربران گرامی؛
نظرات ارسالی شما پس از تایید در سایت بوشهر تبیان به نمایش در می آید.
با تشکر از شما ...


  نام:  
  آدرس ایمیل:  
  شهر:  
  وب سایت :  
  متن نظرات شما :  

نمایش ایمیل    مرا با خبر کن

 

تازه ترین مطالب سایت

 

تازه ترین مطالب سیاسی و اقتصادی

اجرای پیوست فرهنگی باعث کاهش آسیب های اجتماعی در مناطق مهاجر پذیر صنعتی می شود
گوسفند هم از فرانسه وارد می کنیم!/اقتصاد مقاومتی در کجای برنامه های دولت قرار دارد؟
اعتراض دیری‌ها به جاده مرگ/ مسیر بوشهر - دیر بسته شد
نشست عوامل تولید مستند در امتداد فلق با معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی بوشهر
دومین نشست مدیران کل تبلیغات اسلامی استان های منطقه ای مرکز کشور در بوشهر برگزار شد
بوشهر میزبان دومین نشست منطقه ای مدیران کل تبلیغات اسلامی شش استان شد
توقیف کالاهای ترخیص شده در گمرک توسط نیروی انتظامی نادرست است
بیکاری زیبنده جوانان استان بوشهر نیست
سپاه در حفظ نظام و دفاع از ولی‌فقیه با هیچ کس تعارف ندارد
کارگروه ویژه برای رفع موانع طرح‌های آبرسانی استان بوشهر تشکیل می‌شود
حلقه انسانی دانشجویان بوشهری در ساحل خلیج فارس تشکیل شد
پارس جنوبی جم صدر جدول را با قدرت پس گرفت
استاندار جدید بوشهر از ظرفیت نخبگان علمی و فرهنگی منطقه استفاده کند
آموزش کامل طرز تهیه حلیم گندم خوشمزه نذری با گوشت و مرغ
نشست عوامل تولید مستند در امتداد فلق با روحانیون مستقر منتخب استان بوشهر برگزار شد
گوسفند هم از فرانسه وارد می کنیم!/اقتصاد مقاومتی در کجای برنامه های دولت قرار دارد؟
سپاه در حفظ نظام و دفاع از ولی‌فقیه با هیچ کس تعارف ندارد
پلیدی های سیاست، و دروغی بزرگ بنام «خلیج ع ر ب ی»
پرچم آمریکا و تصویر ترامپ در خشم دانشجویان بوشهر به آتش کشیده شد
سپاه؛ خارِ چشم دشمنان ملتِ ایران/مسیر صحیحی که سپاه می رود
استفاده ترامپ از «خلیج عربی» برای متحدکردن ایرانیان کافی بود
دنیا به آنچه ایران درباره غیرقابل اعتماد بودن آمریکا می گفت رسید
آمادگی ایران برای بدترین سناریوهای برجامی
ژن خوب در راه استانداری بوشهر/وقتی پای وزیر به انتخاب استاندار بوشهر باز شد
بده و بستان و معامله بر سرِ استانداری های بوشهر و فارس!
با وجود تاکید رهبری، با مدیران حقوق‎های نجومی برخورد نشد
75 میلیون دلار کالا از ایران به بنگلادش صادر شد
افشاگری یکی از نزدیکان خاتمی درباره پشت پرده جلسه اعضای فراکسیون امید
نه برجام 1 و نه هیچ برجامی آمریکا را قانع نخواهد کرد/ چرایی کودتای 28 مرداد
شهرفروشی نکردم/چهره بندر بوشهر دگرگون شده است
کودک و نوجوان    بوشهر ما    حوادث و گوناگون   دانستنیها    ضرب المثل    دانلود    گالری تصاویر    مشاوره    دانش و فناوری
 
موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی بوشهر تبیان اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر

از سال 1384 تا کنون © کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه بوشهر تبیان می باشد . استفاده از مطالب با ذكر منبع و لینک به سایت بلامانع است.

 :: طراحی و برنامه نویسی شده توسط موسسه بوشهر تبیان