امروز : ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ -  2020/08/04
 
  كاربر مهمان

 
مشاوره رایگان

 

ورود به سایت عضویت در سایت
جستجوی پیشرفته
 :: دین و اندیشه    اجتماعی    فرهنگی و هنری   ورزشی    سیاسی و اقتصادی    تغذیه و سلامت    دانش و فناوری    مشاوره    اداره کل    کتابخانه    پایگاه ها ::
 

 :: فهرست هنر مردان خدا

خاطرات
داستانها
شوخ طبعی ها
اشعار
معرفی کتاب
شهدای روحانی
شهدای فرمانده
شهدای خلبان
شهدای هوا نیروز
شهدای رزمنده
شهدای انقلاب
آزادگان
جانبازان

تفحص
عملیات

 :: شهدای استان بوشهر

پاسداران
بسیجیان
خلبانان
شهدای توحید
شهدای مسجد قرآن
شهدای باغ زهرا
شهدای جبری

شهدای آب طویل
شهدای چاهکوتاه
  صـرفـاً جـهـت اطـلاع !!!
سرقت از بیت المال
رژیم آنلاین
مشاور
معارفی از 30 جزء قرآن کریم

 :: گلشن راز

BUSHEHR-TEBYAN.IR شهید نود ساله ای از بزرگان کوفه واز قاریان قرآن که بدست عبیدالله در کوفه کشته شد چه نام داشت؟ ...

 :: وضعیت سایت

 تعداد مطالب : 55488
 تعداد نظرات : 496
 مجموع کاربران : 1445
  افراد آنلاين : 40
 تعداد بازدیدکنندگان
 
تاریخ مطلب:   ۱۷ بهمن ، ۱۳۸۵ 29 : 9
  ::
وصيت خونين
در مدت دو سال و نيمي كه در جبهه حضور داشتم، چند ماهي به صورت تداركاتي در جبهه‌ي جنوب و بقيه‌ آن را در جبهه‌ي غرب خدمت كردم. يادم هست وقتي به من گفتند كه سنت كم است و نمي‌تواني به جبهه بروي، دنيا در چشمم تيره و تار شد و همه چيز را تمام شده مي‌ديدم.اما مگر فكر جبهه دست از سرم بر مي‌داشت؟ فكر جبهه و جنگ، لحظه‌يي مرا رها نمي‌كرد؛ به ناچار شناسنامه‌ام را دستكاري كردم و سال تولدم را از 1349 به سن قانوني رساندم. در هنگام اعزام، تنها ترس من اين بود كه مبادا مسئولين متوجه اين موضوع شوند، ولي خوشبختانه همه چيز به خير گذشت و آنها آنقدر سرشان شلوغ بود كه متوجه نشدند و من به همراه بسيجي‌هايي كه سرشار از عشق به خدا و ميهن بودند، به منطقه‌ي جنگي اعزام شدم. در بدو ورود، ما را به منطقه‌ي «جرّاحي» بردند و پس از آن به «رأس البيشه» منتقل شديم . هواپيماهاي عراقي به طور مداوم منطقه را بمباران مي‌كردند. آن شب هواپيماههاي دشمن، در كمترين زمان ممكن در ارتفاع 500 متري ما قرار گرفتند و در يك چشم به هم زدن، سنگرهاي ما را كه در 2 كيلومتري «اَلْبَكر» و «اَلْاُميّه» بود‌ را بمباران كردند و به همان سرعت از نظرها ناپديد شدند.حمله‌ي هوايي دشمن به حدي سريع انجام ‌گرفت كه ما حتي فرصت پيدا نكرديم از جايمان بلند شويم! به دستور فرمانده، قرار شد كه اگر هواپيماهاي دشمن دوباره حمله كردند، اينبار به آنها فرصت ندهيم و بلافاصله به طرف آنها شليك كنيم. هنوز ساعتي نگذشته بود كه هواپيماهاي دشمن دوباره برگشتند. به دستور فرمانده به طرف آنها تيراندازي كرديم. البته دفاع اصلي را بچه‌هاي پدافند به عهده داشتند. آن شيردلان با شجاعت و پشتكاري كه از خود نشان دادند، چند فروند از هواپيماهاي دشمن را سرنگون كردند و باعث شدند كه عراقي‌ها طعم تلخ شكست را بچشند.
***
بيشترين مدت خدمتم را در كردستان گذراندم. كردستان با توجه به وجود دشمنان فريب خورده‌ي داخلي از موقعيت خاصي برخوردار بود. در جبهه‌ي جنوب، دشمنان ما عراقي بودند؛ ولي در جبهه‌ي غرب، عوامل داخلي نيز بر عليه رزمندگان ما تحركاتي انجام مي‌دادند و دردسرهايي ايجاد مي‌كردند. منطقه‌يي كه ما در آن جا خدمت مي‌كرديم، «لولان» نام داشت. اين منطقه آخرين مرز جبهه‌ي غرب بود و به كردستان تركيه نزديك مي‌شد. ما تقريباً در شمال «حاج عمران» كه در بيست كيلومتري خاك عراق واقع شده بود، قرار داشتيم. در يكي از عمليات ها بيسيم چي گردان ما زخمي شده بود . از او خواستيم كه براي مداوا، به همراه يكي دو نفر از رزمندگان به عقب برگردد. اما او به دليل كمبود نيرو حاضر نشد كه كسي او را همراهي كند. چون جراحاتش عميق و كاري نبود ، به ناچار قبول كرديم كه تنهايي به عقب برگردد. متأسفانه مسيري كه او هنگام برگشت از آن عبور مي‌كرد، توسط توپخانه‌ي دشمن گلوله باران شد. وقتي براي كمك به مجروحين به آنجا شتافتيم، او را غرق در خون ديدم؛ ولي هنوز زنده بود. سرش را از روي زمين بلند كردم. انگار منتظرمان بود. لبخندي بر روي لبانش نقش بست و به من گفت: وصيت مي‌كنم كه راه امام (ره) و شهداء را ادامه دهيد!و چشمانش را بست. گويا قسمتش اين بود كه آن روز به درجه والاي شهادت نائل شود. از ديگر همرزمان من برادر علي افسردل بود. رشادت او را هيچوقت فراموش نمي‌كنم. در يكي از عمليات‌ها از بچه‌ها خواستند براي ديده‌باني در منطقه‌يي ناامن، داوطلب شوند. او براي انجام اين كار پيشقدم شد و با وجود شدت آتش دشمن، به مدت 48 ساعت در آن منطقه‌ي خطرناك نگهباني داد و حتي يك لحظه هم دم از خستگي نزد. آن بزرگوار بعدها در منطقه‌ي جنوب به شهادت رسيد. روحش شاد باد! برادر نوروزي هم از رزمندگاني بود كه با ما در كردستان خدمت مي‌كرد. او از عشاير اطراف كردستان و بسيار مرد ساده و خونگرمي بود. وي در سه عمليات بزرگ همراه ما شركت داشت و رشادت‌ها و دلاوري‌هاي زيادي از خود نشان داد. اگر او نبود، من و خيلي‌هاي ديگر نمي‌توانستيم دوران خدمتمان را در كردستان سپري كنيم. او خيلي چيزها به ما ياد داد؛ از شرايط اقليمي‌ گرفته تا چگونگي برخورد با بوميان آن جا!
  :: منبع :
 دفعات نمایش : 155  تعداد نظرات : 0
Bushehr-Tebyan, Tebyan, بوشهر تبیان, تبیان, Cultural, فرهنگی, information Technology, تکنولوژي اطلاعات, religion, دین واندیشه, science, دانش, social, اجتماعی, Sport, ورزشی, library, کتابخانه, nurture, تغذیه, Download, دانلود, نوا و نما, Media, TEBYAN, بوشهر, استان بوشهر, ISP, Internet, اینترنت رایگان, اینترانت رایگان, بوشهر تبیان, موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی بوشهر تبیان, Institute cultural and knowledge clays ,سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی بوشهر تبیان | WWW.BUSHEHR-TEBYAN.IR | Institute cultural and knowledge clays Bushehr Tebyan , Bushehrtebyan, Tebyan, استان بوشهر, تبیان, بوشهر, سازمان تبلیغات اسلامی استان بوشهر, BUSHEHR

::  نظرات شما در مورد این مطلب  ::

کاربران گرامی؛
نظرات ارسالی شما پس از تایید در سایت بوشهر تبیان به نمایش در می آید.
با تشکر از شما ...


  نام:  
  آدرس ایمیل:  
  شهر:  
  وب سایت :  
  متن نظرات شما :  

نمایش ایمیل    مرا با خبر کن

 

هنر مردان خدا

 

دین و اندیشه

مراسم تدفین شهدای گمنام در بوشهر
پیکر پاک شهید مهدی اندرواژ پس از 31 سال شناسایی شد
اولین خانواده شهید مبارزه بامواد مخدر در دشتی تجلیل شد
شهید گمنام عملیات بدر در شهرک امام خمینی(ره) بوشهر آرام گرفت
تشییع سه شهید گمنام در بوشهر و بادوله شهرستان دشتی
مادر شهیدی که در خواب توسط فرزند شهیدش شفا یافت
شهید بهنام میرزاخانی؛ «آتش نشانی» که آرزو داشت «مدافع حرم» شود
خنده های یک «یاغی»
مادر شهید شاخص 95 اطلاعات:
ماه نساء با تقدیم پهلوانانش به وطن مردانگی را معنا بخشید
یادی از تنها دانشجوی بوشهری پیرو خط امام
در مراسمی از پوستر و شعار طرح «نائب الشهید» در اربعین 95، رونمائی شد
تشییع پیکر سه شهید مدافع حرم در مشهد
از شهید صارمی تا شهید شاهینی
وقتی «بابا رجب» هم جوار «حرم» شد
توقیف کالاهای ترخیص شده در گمرک توسط نیروی انتظامی نادرست است
گذراز خط قرمز،یا دهن کجی به اعتقادات مردم
افزایش شهدای ایرانی حمله تروریستی عراق
آمار افزایش طلاق نگران‌کننده است
مراسم دعای پر فیض عرفه در بوشهر
چون من از خویش برفتم دل بیگانه بسوخت
مناظره امام جواد(ع) با یحیی بن اکثم
برگزاری دعای عرفه در ۴۰ بقعه متبرکه استان بوشهر
ای امیرِ بی سر؛ شهادتت مبارک
تجلیات پوشش در میان زنان ایرانی
جزئیات تشییع و خاکسپاری ۳۷ شهید گمنام در ۹ استان کشور/خاکسپاری 2 شهید در بوشهر
مراسم بزرگداشت شهدای مدافع حرم در بوشهر برگزار می‌شود
سر بشکنید فتنه‌گر بی‌وجود را * رسوا کنید فتنه‌ی آل سعود را
چرا به «توتال» بدبینیم؟
برجام عراق به روایت آشپز!
کودک و نوجوان    بوشهر ما    حوادث و گوناگون   دانستنیها    ضرب المثل    دانلود    گالری تصاویر    مشاوره    دانش و فناوری
 
موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی بوشهر تبیان اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر

از سال 1384 تا کنون © کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه بوشهر تبیان می باشد . استفاده از مطالب با ذكر منبع و لینک به سایت بلامانع است.

 :: طراحی و برنامه نویسی شده توسط موسسه بوشهر تبیان