امروز : ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ -  2019/08/19
 
  كاربر مهمان

 
مشاوره رایگان

 

ورود به سایت عضویت در سایت
جستجوی پیشرفته
 :: دین و اندیشه    اجتماعی    فرهنگی و هنری   ورزشی    سیاسی و اقتصادی    تغذیه و سلامت    دانش و فناوری    مشاوره    اداره کل    کتابخانه    پایگاه ها ::
 

 :: فهرست هنر مردان خدا

خاطرات
داستانها
شوخ طبعی ها
اشعار
معرفی کتاب
شهدای روحانی
شهدای فرمانده
شهدای خلبان
شهدای هوا نیروز
شهدای رزمنده
شهدای انقلاب
آزادگان
جانبازان

تفحص
عملیات

 :: شهدای استان بوشهر

پاسداران
بسیجیان
خلبانان
شهدای توحید
شهدای مسجد قرآن
شهدای باغ زهرا
شهدای جبری

شهدای آب طویل
شهدای چاهکوتاه
  صـرفـاً جـهـت اطـلاع !!!
سرقت از بیت المال
رژیم آنلاین
مشاور
معارفی از 30 جزء قرآن کریم

 :: گلشن راز

BUSHEHR-TEBYAN.IR شهید نود ساله ای از بزرگان کوفه واز قاریان قرآن که بدست عبیدالله در کوفه کشته شد چه نام داشت؟ ...

 :: وضعیت سایت

 تعداد مطالب : 55488
 تعداد نظرات : 496
 مجموع کاربران : 1445
  افراد آنلاين : 9
 تعداد بازدیدکنندگان
 
تاریخ مطلب:   ۱۴ خرداد ، ۱۳۹۱ 47 : 2
  ::
خاطرات طنز
Bushehr-Tebyan.IR
موسيقي قورباغه اي
در عمليات بدر شهيد حمزه بابايي با تعدادي از رزمندگان به منطقه اي رفتيم که نمي دانستيم اين منطقه خودي است يا در تصرف دشمن. پس از مدتي تلاش و جستجو به نتيجه اي نرسيديم. بچه ها کم کم نگران شدند که نکند محاصره شويم و روحيه شان را نيز از دست داده بودند. حمزه که هميشه با حرفها و شوخي هايش استاد تقويت روحيه بود رو کرد به بچه ها و گفت: يک راه وجود دارد که بدانيم اينجا کجاست. بچه ها گفتند چه راهي؟
گفت: جمع شويد. همه جمع شدند دور حمزه. گفتند: خوب بگو از کجا مي شود فهميد اين منطقه در تصرف عراق است يا ايران؟
حمزه در حالي که مي خنديد گفت: از قورباغه ها.
بچه ها تعجب کردند يعني چه حمزه!
حمزه گفت: اگر موسيقي آنها در دستگاه شور باشد يعني قور، قور بکند منطقه خودي است و اگر در دستگاه ابوعطا بخوانند والقورالقور بکنند منطقه مال عراق است. با شنيدن اين حرف حمزه بچه ها همه زدند زير خنده و خستگي از تن همه در رفت و با روحيه اي عالي شروع به جستجو جهت يافتن نيروهاي خودي کرديم.
راوي: مهدي دهقانيان
اگر چوپان بخوابد
در خط پدافندي شلمچه بوديم و شاهمرادي نيز خط بود از سرشب تا نزديک صبح چندين بار به خط سرکشي مي کرد نگهبانان را کنترل مي کرد و قدري هم نزد آنها مي نشست و با دوربين مادون قرمز دقيقاً آن سوي خط را ديده باني مي کرد يک شب به او گفتم: شاهمرادي پس کي مي خوابي؟ همانطور که با دوربين مشغول ديده باني دشمن بود گفت: ما عشايريم و مثلي داريم که اگر چوپان بخوابد صبح از گله اش خبري نيست. متوجه شدي!!
راوي: قربانعلي اميني
تلفن بيت المال
مدتي بود که شهيد جعفر مير عباسي مرخصي نرفته بود حتي به خانواده اش تلفن هم نزده بود. خانواده اش خيلي نگرانش شده بودند وقتي به منطقه برگشتم به سراغ جعفر که در خط جزيره مجنون بود، رفتم. در حال نماز خواندن بود صبر کردم تا نمازش تمام شد. گفتم: مرخصي که نمي روي حداقل زنگي به خانواده ات مي زدي که نگرانت نباشند. گفت: در خط بودم نتوانستم. گفتم: مؤمن خدا تلفن در سنگر، کنار دست توست لااقل خبر سلامتي ات را به خانواده ات مي دادي.
همانطور که سر سجاده نشسته بود و به حرف هاي من گوش مي داد گفت: تلفن مال بيت المال است. گفتم: اجازه اش با من. جعفر با اصرار زياد من با خانوده اش صحبت کردم. قلم و کاغذ هم به دست گرفت و دقيقه دقيقه يادداشت کرد و حساب کرد و پولش را پرداخت کرد.
راوي: يدالله شفيعي
بچه ها عراقي! عراقي!
شهيد شاهمرادي يک شب به خاطر پشه ها يا به خاطر سرو صداي بچه ها، نمي دانم بالاخره رفته بود پشت خاکريز، سمت عراقي ها خوابيده بود. صبح زود نگهبان ايراني متوجه شده بود يک نفر پشت خاکريز خوابيده با سروصدا او را از خواب بيدار مي کند و به او ايست مي دهد شاهمرادي هم که عربي مي دانست به عربي چيزهايي را گفته بود و به طرف نگهبان آمده بود آن بنده خدا هم فرياد زده بود: بچه ها عراقي! عراقي!
همه سر خاکريز جمع شده بودند و با کمال تعجب ديده بودند شاهمرادي دارد مي خندد و بدون اين که از گلوله هاي دشمن بترسد به سوي خاکريز ايراني ها مي آيد.
راوي: کريم عابدي
دژبان راه کربلا
مدتي در اوج گرما با تحمل و سختي زيادي در خط پدافندي جزيره مجنون بوديم يک روز شهيد اکبر اعتصامي فرمانده گردان به خط آمد بچه ها دورش جمع شدند و هر کسي حرفي زد و از سختي کار گفت. از ميان اين جمع يک پيرمرد خميني شهري جلو آمد و گفت: حاجي ما اين سختي ها را براي خدا تحمل مي کنيم تا به کربلا برويم اما نکنه وقتي راه کربلا باز شد ما را نبرند!!
شهيد اکبر اعتصامي و بچه ها زدند زير خنده و سپس اکبر دستش را گذاشت روي شانه پيرمرد و گفت: ناراحت نباش دژبان هاي راه کربلا هم خود ما هستيم و خودمان ويزاهاي کربلا را کنترل مي کنيم!!
يک هديه به شرط صلوات
شهيد شيخ حسن توسلي هميشه سعي داشت به هر نحوي شده بچه ها را بخنداند تا خستگي از تنشان بيرون رود براي همين هر وقت بچه هاي گردان در يک ستون حرکت مي کردند شيخ حسن از ابتدا تا انتهاي ستون به هر نفر يک دانه تخمه، نقل، شکلات و ... مي داد و با جديت مي گفت: مشتتان را محکم ببنديد تا کسي نبيند که به هر کدامتان چه داده ام و يک صلواتي هم بفرستيد بچه ها به اين رويه عادت کرده بودند شيخ حسن هم از فرصت استفاده مي کرد و به جاي تخمه و نقل و شکلات سنگ ريزه هم توي دست بچه ها مي گذاشت بچه ها طبق عادت مشتشان را محکم مي بستند و صلوات مي فرستادند الان مي توانند شيرين کام شوند ولي وقتي دستشان را باز مي کردند از شيريني خبري نبود و شيخ با بچه ها مي زدند زير خنده!!
راوي: ابوالفضل جعفري
کلاس بره هام بالا رفته
در سال 1364 در بانه جابه جايي گردان بوديم چند دستگاه خاور آماده کرده بوديم براي انتقال نيروها، تعدادي هم بره داشتيم که آنها را هم بايد مي برديم. بنه را که باز کرديم هر چه تلاش کرديم بره ها سوار نشدند يکي از بچه ها به شوخي گفت: اينها سوار خاور نمي شوند يک دستگاه بنز مايلر هم داشتيم، گفتم خب سوار بنز شوند وقتي بره ها را به سمت بنز هدايت کرديم همه سوار شدند. در گردان پيچيد که بره ها کلاس شان بالا رفته و بچه ها کلمه بنز را با صداي بره ادا مي کردند و موضوع براي مدتي سرگرمي و موضوع خنده رزمندگان شده بود.
راوي: ستوان قربانعلي نصر
منبع:نشريه يارا، شماره 8.
  :: منبع : حوزه/گرد آوری تبیان بوشهر گروه ورایت فتح
 دفعات نمایش : 130  تعداد نظرات : 0
Bushehr-Tebyan, Tebyan, بوشهر تبیان, تبیان, Cultural, فرهنگی, information Technology, تکنولوژي اطلاعات, religion, دین واندیشه, science, دانش, social, اجتماعی, Sport, ورزشی, library, کتابخانه, nurture, تغذیه, Download, دانلود, نوا و نما, Media, TEBYAN, بوشهر, استان بوشهر, ISP, Internet, اینترنت رایگان, اینترانت رایگان, بوشهر تبیان, موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی بوشهر تبیان, Institute cultural and knowledge clays ,سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی بوشهر تبیان | WWW.BUSHEHR-TEBYAN.IR | Institute cultural and knowledge clays Bushehr Tebyan , Bushehrtebyan, Tebyan, استان بوشهر, تبیان, بوشهر, سازمان تبلیغات اسلامی استان بوشهر, BUSHEHR

::  نظرات شما در مورد این مطلب  ::

کاربران گرامی؛
نظرات ارسالی شما پس از تایید در سایت بوشهر تبیان به نمایش در می آید.
با تشکر از شما ...


  نام:  
  آدرس ایمیل:  
  شهر:  
  وب سایت :  
  متن نظرات شما :  

نمایش ایمیل    مرا با خبر کن

 

هنر مردان خدا

 

دین و اندیشه

مراسم تدفین شهدای گمنام در بوشهر
پیکر پاک شهید مهدی اندرواژ پس از 31 سال شناسایی شد
اولین خانواده شهید مبارزه بامواد مخدر در دشتی تجلیل شد
شهید گمنام عملیات بدر در شهرک امام خمینی(ره) بوشهر آرام گرفت
تشییع سه شهید گمنام در بوشهر و بادوله شهرستان دشتی
مادر شهیدی که در خواب توسط فرزند شهیدش شفا یافت
شهید بهنام میرزاخانی؛ «آتش نشانی» که آرزو داشت «مدافع حرم» شود
خنده های یک «یاغی»
مادر شهید شاخص 95 اطلاعات:
ماه نساء با تقدیم پهلوانانش به وطن مردانگی را معنا بخشید
یادی از تنها دانشجوی بوشهری پیرو خط امام
در مراسمی از پوستر و شعار طرح «نائب الشهید» در اربعین 95، رونمائی شد
تشییع پیکر سه شهید مدافع حرم در مشهد
از شهید صارمی تا شهید شاهینی
وقتی «بابا رجب» هم جوار «حرم» شد
توقیف کالاهای ترخیص شده در گمرک توسط نیروی انتظامی نادرست است
گذراز خط قرمز،یا دهن کجی به اعتقادات مردم
افزایش شهدای ایرانی حمله تروریستی عراق
آمار افزایش طلاق نگران‌کننده است
مراسم دعای پر فیض عرفه در بوشهر
چون من از خویش برفتم دل بیگانه بسوخت
مناظره امام جواد(ع) با یحیی بن اکثم
برگزاری دعای عرفه در ۴۰ بقعه متبرکه استان بوشهر
ای امیرِ بی سر؛ شهادتت مبارک
تجلیات پوشش در میان زنان ایرانی
جزئیات تشییع و خاکسپاری ۳۷ شهید گمنام در ۹ استان کشور/خاکسپاری 2 شهید در بوشهر
مراسم بزرگداشت شهدای مدافع حرم در بوشهر برگزار می‌شود
سر بشکنید فتنه‌گر بی‌وجود را * رسوا کنید فتنه‌ی آل سعود را
چرا به «توتال» بدبینیم؟
برجام عراق به روایت آشپز!
کودک و نوجوان    بوشهر ما    حوادث و گوناگون   دانستنیها    ضرب المثل    دانلود    گالری تصاویر    مشاوره    دانش و فناوری
 
موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی بوشهر تبیان اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر

از سال 1384 تا کنون © کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه بوشهر تبیان می باشد . استفاده از مطالب با ذكر منبع و لینک به سایت بلامانع است.

 :: طراحی و برنامه نویسی شده توسط موسسه بوشهر تبیان