امروز : ۲۲ آبان ۱۳۹۸ -  2019/11/13
 
  كاربر مهمان

 
مشاوره رایگان

 

ورود به سایت عضویت در سایت
جستجوی پیشرفته
 :: دین و اندیشه    اجتماعی    فرهنگی و هنری   ورزشی    سیاسی و اقتصادی    تغذیه و سلامت    دانش و فناوری    مشاوره    اداره کل    کتابخانه    پایگاه ها ::
 

 :: فهرست هنر مردان خدا

خاطرات
داستانها
شوخ طبعی ها
اشعار
معرفی کتاب
شهدای روحانی
شهدای فرمانده
شهدای خلبان
شهدای هوا نیروز
شهدای رزمنده
شهدای انقلاب
آزادگان
جانبازان

تفحص
عملیات

 :: شهدای استان بوشهر

پاسداران
بسیجیان
خلبانان
شهدای توحید
شهدای مسجد قرآن
شهدای باغ زهرا
شهدای جبری

شهدای آب طویل
شهدای چاهکوتاه
  صـرفـاً جـهـت اطـلاع !!!
سرقت از بیت المال
رژیم آنلاین
مشاور
معارفی از 30 جزء قرآن کریم

 :: گلشن راز

BUSHEHR-TEBYAN.IR شهید نود ساله ای از بزرگان کوفه واز قاریان قرآن که بدست عبیدالله در کوفه کشته شد چه نام داشت؟ ...

 :: وضعیت سایت

 تعداد مطالب : 55488
 تعداد نظرات : 496
 مجموع کاربران : 1445
  افراد آنلاين : 40
 تعداد بازدیدکنندگان
 
تاریخ مطلب:   ۲۱ اسفند ، ۱۳۹۰ 31 : 8
  ::
بازگشت حاج آقا ابوترابي به وطن
Bushehr-Tebyan.IR
در آن روزها که آزادگان گروه گروه و در فواصل زماني کوتاه به وطن باز مي گشتند نام يک نفر در زبان ها مي چرخيد: پس سيد کي مي آيد؟ سيد چه شد؟ او پيشواي آزادگان در بند اسارت بود، آرام و قرار قلب هاي خسته و سينه هاي پر راز آزادگان بود، او تا مطمئن نشد همه آزادگان بر نگشته اند برنگشت و آنگاه که آمد راوي شرح هجران فراغ پرستوهاي مهاجر شد
26 مرداد 69 بود که ايران اسلامي شاهد بازگشت کبوتران سبکبالي بود که پس از سال ها زندان در اسارتگاه هاي مخوف ر‍ژيم بعث عراق قدم به خاک پاک ميهن خود گذاشتند. ميهن اسلامي چراغاني شد و شعف و سروري وصف ناپذير از حضور اين رسولان انقلاب و جنگ، سراسر ايران را فرا گرفت.
مردم هر کدام که مي توانستند در ورودي مرزها تجمع مي کردند و به استقبال اين سبکبالان از جان گذشته مي رفتند و هرکدام که توان نداشتند در ورودي شهرهايشان به استقبال مي آمدند.
در بين اين حضور گسترده ي مردم ،چه پدران و مادران چشم انتظاري که با قاب عکس فرزندشان به اميد نشاني زير آفتاب گرم و سوزان ساعت ها مي ايستادند و چه کودکاني که آرزو مي کشيدند تا پدرشان را براي اولين بار ببينند .
آري آزادگان سرافراز وارد ميهن شدند و اولين عکس العملشان بوسه زدن بر خاک آن بود، حرکت بعدي زيارت مرقد پير و مرادشان خميني کبير بود آنگاه که نه با پا بلکه سينه خيزان و اشک ريزان خود را به شبکه هاي ضريح مطهر مرادشان رساندند و حرکت سومشان بيعت با جانشين خلف امام، مقام معظم رهبري بود که عطر خميني را از خامنه اي استشمام کردند. ايشان در رساي اين سبکبالان سينه سوخته فرمودند: «يکي از چيزهايي که شما را، دل هايتان را زنده نگه داشت، پر اميد نگه داشت، ياد آن چهره و روحيه ي پر صلابت امام عزيزمان بود آن بزرگوار هم خيلي به ياد اسرا بودند، حال پدري را که فرزندش به اين شکل از او دور شده باشند راحت مي شود مي فهميد».
در آن روزها که آزادگان گروه گروه و در فواصل زماني کوتاه به وطن باز مي گشتند نام يک نفر در زبان ها مي چرخيد: پس سيد کي مي آيد؟ سيد چه شد؟ او پيشواي آزادگان در بند اسارت بود، آرام و قرار قلب هاي خسته و سينه هاي پر راز آزادگان بود، او تا مطمئن نشد همه آزادگان بر نگشته اند برنگشت و آنگاه که آمد راوي شرح هجران فراغ پرستوهاي مهاجر شد، او کسي نبود جر سيد آزادگان علي اکبر ابوترابي در ابتدا که اسير شد آنقدر مظلوم بود که همگان گمان کردند شهيد شده حتي در اهواز مدرسه اي به نامش کرده بودند، مدرسه شهيد ابوترابي. اما بلافاصله او رسالت معلمي اش را در زندان هاي مخوف صدام بر پا کرد، بار سنگين اسارت شانه اي صبور مي خواست صبري حسني و شجاعتي حسيني و ابوترابي به تأسي از آن امامان همام (ع) اين رسالت را آغاز کرد. ابوترابي مانند قله دماوند با عظمت بود، سينه اش دريايي بود و نگاهش آتشفشان و کلامش گل فشان. همواره در اسارت به آزادگان دربند مي گفت ما اسير نيستيم بلکه اين نگهبانان و سربازان عراقي هستند که اسير دست صدامند.
«ما را چه رسد که با اين قلم هاي شکسته و بيان هاي نارسا در وصف شهيدان و جانبازان و مفقودان و اسيراني که در جهاد في سبيل الله جان خود را فدا کرده و يا سلامت خويش را از دست داده اند يا به دست دشمنان اسلام اسير شده اند مطلبي نوشته يا سخني بگوييم؟ زبان و بيان ما عاجز از ترسيم مقام بلند پايه ي عزيزاني است که براي اعتلاي کلمه حق و دفاع از اسلام و کشور اسلامي جانبازي نموده اند».
آري او صادقانه براي دشمن هم دل مي سوزاند روزي اسيري به او گفت، علت اسارت هر کدام از ما به خاطر گناهي بوده است که مرتکب شده ايم، علت اسارت شما چيست؟ سيد گفت: من نعمت اسارت را از دعاي آن پيرزن عرب دارم که در حمله عراقي ها به روستاي دب هردان، اهالي روستا مجبور به فرار شدند و ناگزير اموال خود را در روستا رها کردند. ديدم پيرزن فرتوت از پا افتاده اي روي زمين نشسته و فرار نمي کند به او گفتم مادر برخيز الان عراقي ها مي رسند او گفت: من صندوقچه اي را جا گذاشته ام که تمام خاطرات زندگي ام در آن است و بدون آن از اينجا نمي روم. دلبستگي اش را به صندوقچه ديدم، برگشتم به درون روستا و صندوقچه را با آدرسي که از پيرزن گرفته بودم يافتم و با عبور از ميان نيروهاي عراقي آن را به پيرزن رساندم، آنگاه پيرزن دستهايش را به سوي آسمان بلند کرد و چنين دعا کرد: خدا عوض خيرت دهد، و حالا من اين اسارت را از دعاي خير اين پيرزن مي دانم."
حجت الاسلام پناهيان در بزرگداشت نام و يادش در مسجد امام حسين(ع) تهران گفت او مردي بود که وقتي به عنوان نمايندگي مجلس رسيد در پاسخ به درخواست کمک يکي از آزاده ها که ظاهراً مشغول ساختن خانه اش بود حاضر مي شود و در کسوت يک کارگر ساده شب ها را در خانه او کار مي کرد. پناهيان با ذکر خاطره ي ديگري به نقل از يکي از اسراء گفت: ابوترابي حتي در مقابل دشمنانش نيز از خودگذشتگي نشان مي داد، هنگامي که صليب سرخ از ابوترابي در مورد وضعيت اردوگاه پرسيد، سيد هيچ حرفي مبني بر بدرفتاري عراقي ها نگفت وقتي دليل اين کارش را جويا شدند گفت: عراقي ها نيز مسلمانند و نبايد مشکلات بين دو گروه مسلمان را به عده اي غير مسلمان بروز داد.
آري ابوترابي سيد آزادگان و ميوه دل انقلاب است. در پايان با ذکر جمله اي از خميني کبير در رساي اين عزيزان اين سطور را به پايان مي رسانيم: «ما را چه رسد که با اين قلم هاي شکسته و بيان هاي نارسا در وصف شهيدان و جانبازان و مفقودان و اسيراني که در جهاد في سبيل الله جان خود را فدا کرده و يا سلامت خويش را از دست داده اند يا به دست دشمنان اسلام اسير شده اند مطلبي نوشته يا سخني بگوييم؟ زبان و بيان ما عاجز از ترسيم مقام بلند پايه ي عزيزاني است که براي اعتلاي کلمه حق و دفاع از اسلام و کشور اسلامي جانبازي نموده اند.
  :: منبع : حوزه/گرد آوری تبیان بوشهر گروه روایت فتح
 دفعات نمایش : 66  تعداد نظرات : 0
Bushehr-Tebyan, Tebyan, بوشهر تبیان, تبیان, Cultural, فرهنگی, information Technology, تکنولوژي اطلاعات, religion, دین واندیشه, science, دانش, social, اجتماعی, Sport, ورزشی, library, کتابخانه, nurture, تغذیه, Download, دانلود, نوا و نما, Media, TEBYAN, بوشهر, استان بوشهر, ISP, Internet, اینترنت رایگان, اینترانت رایگان, بوشهر تبیان, موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی بوشهر تبیان, Institute cultural and knowledge clays ,سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی بوشهر تبیان | WWW.BUSHEHR-TEBYAN.IR | Institute cultural and knowledge clays Bushehr Tebyan , Bushehrtebyan, Tebyan, استان بوشهر, تبیان, بوشهر, سازمان تبلیغات اسلامی استان بوشهر, BUSHEHR

::  نظرات شما در مورد این مطلب  ::

کاربران گرامی؛
نظرات ارسالی شما پس از تایید در سایت بوشهر تبیان به نمایش در می آید.
با تشکر از شما ...


  نام:  
  آدرس ایمیل:  
  شهر:  
  وب سایت :  
  متن نظرات شما :  

نمایش ایمیل    مرا با خبر کن

 

هنر مردان خدا

 

دین و اندیشه

مراسم تدفین شهدای گمنام در بوشهر
پیکر پاک شهید مهدی اندرواژ پس از 31 سال شناسایی شد
اولین خانواده شهید مبارزه بامواد مخدر در دشتی تجلیل شد
شهید گمنام عملیات بدر در شهرک امام خمینی(ره) بوشهر آرام گرفت
تشییع سه شهید گمنام در بوشهر و بادوله شهرستان دشتی
مادر شهیدی که در خواب توسط فرزند شهیدش شفا یافت
شهید بهنام میرزاخانی؛ «آتش نشانی» که آرزو داشت «مدافع حرم» شود
خنده های یک «یاغی»
مادر شهید شاخص 95 اطلاعات:
ماه نساء با تقدیم پهلوانانش به وطن مردانگی را معنا بخشید
یادی از تنها دانشجوی بوشهری پیرو خط امام
در مراسمی از پوستر و شعار طرح «نائب الشهید» در اربعین 95، رونمائی شد
تشییع پیکر سه شهید مدافع حرم در مشهد
از شهید صارمی تا شهید شاهینی
وقتی «بابا رجب» هم جوار «حرم» شد
توقیف کالاهای ترخیص شده در گمرک توسط نیروی انتظامی نادرست است
گذراز خط قرمز،یا دهن کجی به اعتقادات مردم
افزایش شهدای ایرانی حمله تروریستی عراق
آمار افزایش طلاق نگران‌کننده است
مراسم دعای پر فیض عرفه در بوشهر
چون من از خویش برفتم دل بیگانه بسوخت
مناظره امام جواد(ع) با یحیی بن اکثم
برگزاری دعای عرفه در ۴۰ بقعه متبرکه استان بوشهر
ای امیرِ بی سر؛ شهادتت مبارک
تجلیات پوشش در میان زنان ایرانی
جزئیات تشییع و خاکسپاری ۳۷ شهید گمنام در ۹ استان کشور/خاکسپاری 2 شهید در بوشهر
مراسم بزرگداشت شهدای مدافع حرم در بوشهر برگزار می‌شود
سر بشکنید فتنه‌گر بی‌وجود را * رسوا کنید فتنه‌ی آل سعود را
چرا به «توتال» بدبینیم؟
برجام عراق به روایت آشپز!
کودک و نوجوان    بوشهر ما    حوادث و گوناگون   دانستنیها    ضرب المثل    دانلود    گالری تصاویر    مشاوره    دانش و فناوری
 
موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی بوشهر تبیان اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر

از سال 1384 تا کنون © کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه بوشهر تبیان می باشد . استفاده از مطالب با ذكر منبع و لینک به سایت بلامانع است.

 :: طراحی و برنامه نویسی شده توسط موسسه بوشهر تبیان