امروز : ۰۵ مهر ۱۳۹۹ -  2020/09/26
 
  كاربر مهمان

 
مشاوره رایگان

 

ورود به سایت عضویت در سایت
جستجوی پیشرفته
 :: دین و اندیشه    اجتماعی    فرهنگی و هنری   ورزشی    سیاسی و اقتصادی    تغذیه و سلامت    دانش و فناوری    مشاوره    اداره کل    کتابخانه    پایگاه ها ::
 

 :: فهرست بوشهر ما

اخبار بوشهر
غذاهای محلی بوشهر
طنز محلی
گذر تاریخ
اعتقادات و باورها
آداب و رسوم

صنايع دستي
جغرافیای انسانی
جغرافیای طبیعی
جغرافیای سیاسی
زیارتگاه ها و اماکن متبرکه
مساجد و کلیساها
کاخ ها
گورستان های باستانی
شهر های باستانی
تپه های باستانی
معابد و آتشکده ها
قلعه
خانه های قدیمی
مقبره ها و آرامگاه ها
آب انبارها و حمام ها
پوشش گیاهی
شکارگاه کوه سیاه
چشمه ها و مراکز آب درمانی
مناطق حفاظت شده
شهرستان كنگان
شهرستان گناوه
شهرستان بوشهر
شهرستان تنگستان
شهرستان جم
شهرستان دیلم
شهرستان دشتی
شهرستان دشتستان
  صـرفـاً جـهـت اطـلاع !!!
سرقت از بیت المال
رژیم آنلاین
مشاور
معارفی از 30 جزء قرآن کریم

 :: مسابقه هفتگی

BUSHEHR-TEBYAN.IR شهید نود ساله ای از بزرگان کوفه واز قاریان قرآن که بدست عبیدالله در کوفه کشته شد چه نام داشت؟ ...

 :: وضعیت سایت

 تعداد مطالب : 55488
 تعداد نظرات : 496
 مجموع کاربران : 1445
  افراد آنلاين : 26
 تعداد بازدیدکنندگان
 
تاریخ مطلب:   ۲۶ مهر ، ۱۳۹۶ 47 : 5
  :: 18 Oct , 17 | 5:47 am
استاندار بوشهر تکلیف خود را با تفاله‌های سیاسی فاقد مسوولیت در استانداری بوشهر مشخص کند
Bushehr-Tebyan.IR
رییس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای شهر بوشهر:
رییس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای شهر بوشهر گفت: وجود این نوع تفاله‌های سیاسی که هیچ مسوولیتی در استانداری بوشهر نداشته و صرفا بر اساس ارتباطات و رانت‌هایی مامن و ماوایی برای خود دست و پا کرده‌اند به هیچ عنوان جایز و برازنده نیست و استاندار جدید باید تکلیف خود را با این افراد مشخص کند تا استان بتواند ضمن این که نفسی بکشد رشد نیز کند.
به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، کیوان هاشم‌زاده بعد از ظهر امروز در سیزدهمین نشست علنی شورای شهر بوشهر اظهار داشت: انتخاب گراوند به سمت استاندار جدید بوشهر را تبریک می‌گویم و از خداوند برای ایشان در راستای خدمت به هم‌استانی‌های خود آرزومند موفقیت دارم.
وی افزود: اگر چه معتقدیم در قریب به یک‌سال فرصت خدمت‌گذاری به مردم به عنوان معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر فرصت مناسبی برای شناسایی نقاط ضعف و قوت استان بوشهر برای وی فراهم شده است تا بتواند در سمت جدید خود به مردم استان و نظام خدمت کند اما ذکر نکاتی برای یادآوری به ایشان را مهم می‌دانیم.
رییس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای شهر بوشهر تصریح کرد: حضور گسترده جوانان فاقد شغل به شورای شهر بوشهر که مسوولیت قانونی برای اشتغال جوانان و افراد جویای کار ندارد نشان دهنده ایجاد یک سونامی بزرگی از بیکاری در استانی است که به گفته کارشناسان دارای ظرفیت‌های گسترده‌ای برای اشتغال است.
وی ادامه داد: در کنار موضوع اشتغال جوانان، دولت مصوبه‌ای در حوزه ته لنجی به ثبت رسانده که در کنار رکود موجود در حوزه تجارت دریایی، به افزایش بیکاری تعداد فراوانی از افرادی که دارای شغل بوده‌اند اضافه کرده که ضروری است استاندار جدید بوشهر خارج از شعارهای معمول، فکر اساسی برای زندگی مرزنشینان و ساحل‌نشینان که تنها ارتزاق آنها با همین بخش دریانوردی و ته‌لنجی است، انجام دهد.
هاشم‌زاده یادآور شد: استاندار جدید بوشهر قطعا اطلاع دارد که حوزه تجارت و گمرکات بوشهر به عنوان یکی از کلیدی‌ترین مراکز اقتصادی و ایجاد اشتغال در استان بوشهر هم اکنون در کما قرار دارد و این شرایط ناامیدکننده، سبب شده تا تجار به سمت دیگر استان‌های همسایه گسیل پیدا کنند و استان بوشهر را از داشتن نعمت گمرکات محروم سازند.
وی ادامه داد: این شرایط نیاز به استقرار یک سیستم مدیریتی نوینی دارد تا بنادر استان بوشهر که دارای قدمتی فراوان در عرصه تجارت هستند بتوانند به آن شکوه دیرینه باز گردند.
رییس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای شهر بوشهر با انتقاد از بی‌توجهی به ورزش در بندربوشهر، گفت: اگرچه بیش از حد بضاعت، شورا و شهرداری از تیم‌ها و دسته‌جات ورزشی به طرق مختلف حمایت کرده اما ذکر این نکته نیز ضروری است که شهرداری متولی حمایت از ورزش بندر بوشهر نیست و این وظیفه حاکمیتی است که در چارچوب بودجه‌های موجود نگاهی به حمایت از ورزش مرکز استان داشته باشد که از استاندار جدید می‌خواهیم نسبت به حمایت از ورزش بندر بوشهر طرحی جدید تدوین و اجرا کند.
وی افزود: نکته‌ای که واقعا برای استان بوشهر حیاتی است جذب منابع ملی برای این استان است که شاخص‌ها و آمارهایی که به شکل محرمانه و گاهی عمومی به آن دسترسی پیدا می‌کنیم نشان می‌دهد که استان بوشهر در این بخش خیلی ضعیف عمل کرده است.
هاشم‌زاده ادامه داد: به عنوان وکیل مردم بندر بوشهر از استاندار جدید بوشهر می‌خواهیم ضمن پیگیری‌های مجدانه، مجموعه مدیریتی دستگاه‌های اجرایی را مکلف کند که در این خصوص با برنامه وارد شده و سهم استان از بودجه و منابع ملی را افزایش محسوسی دهند.
وی با انتقاد از رشد فزاینده شاغلین بومی در مناطق نفت و گازی استان بوشهر، گفت: به دلیل بی‌توجهی‌های انجام شده و عدم دقت کافی برای اجرایی‌شدن مصوبه بکارگیری 50 درصد از نیروهای بومی استان در صنایع نفت و گاز این استان، شاهد ازدیاد سهم نیروهای غیربومی در مناطق گازی استان بوشهر هستیم به گونه‌ای که اگر رییس جمهوری و وزرا روز چهارشنبه و پنج‌شنبه بخواهند از عسلویه به سایر استان‌ها از طریق فرودگاه عسلویه اقدام کنند شاید صندلی به آنها به دلیل پروازی بودن نیروهای غیربومی که بخش عمده‌ای فاقد تخصص نیز هستند، وجود نداشته باشد.
رییس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای شهر بوشهر ادامه داد: این شرایط اصلا و در هیچ حالتی قابل پذیزش نیست و از استاندار جدید بوشهر می‌خواهیم به این جور داستان‌های غم‌انگیز پایان دهند تا فرصت کافی برای اشتغال جوانانی بومی استان بوشهر که بخش خیلی زیادی دارای تخصص‌های مرتبط با حوزه نفت و گاز هستند، فراهم شود.
وی عنوان کرد: شاید برای خیلی از بوشهری‌ها شنیدن این نکته سخت و گران باشد که در طی سال‌های گذشته با اختصاص بسیار ضعیف اعتبارات که پایین‌تر از سرانه بوده به مانند شعب ابی‌طالب رفتار شده و ظلمی غیرقابل بخشش نیز روا داشته شده است.
هاشم‌زاده ادامه داد: آمارها کاملا مشخص است که سهم مردم شهر بوشهر در توزیع عتبارات حتی از خیلی شهرهای کوچک به نسبت سرانه جمعیت کمتر است که البته از گراوند می‌خواهیم عدالت در توزیع اعتبارات را فراموشش نکنند و حق مردم بوشهر را به همان سطحی که تعریف شده پرداخت کنند.
رییس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای شهر بوشهر با انتفاد از وجود تفاله‌های بیکار سیاسی فاقد مسوولیت در استانداری بوشهر گفت: وجود این نوع تفاله‌های سیاسی که هیچ مسوولیتی در استانداری بوشهر نداشته و صرفا بر اساس ارتباطات و رانت‌هایی، مامن و ماوایی برای خود دست و پا کرده‌اند به هیچ عنوان جایز و برازنده نیست و استاندار جدید باید تکلیف خود را با این افراد مشخص کند تا استان بتواند ضمن این که نفسی بکشد رشد نیز کند.
  :: منبع : حوزه/گرد آوری تبیان بوشهر گروه بوشهر
  :: نویسنده و جمع آوری مطلب: مدیر مطلب
 دفعات نمایش : 0  تعداد نظرات : 0
Bushehr-Tebyan, Tebyan, بوشهر تبیان, تبیان, Cultural, فرهنگی, information Technology, تکنولوژي اطلاعات, religion, دین واندیشه, science, دانش, social, اجتماعی, Sport, ورزشی, library, کتابخانه, nurture, تغذیه, Download, دانلود, نوا و نما, Media, TEBYAN, بوشهر, استان بوشهر, ISP, Internet, اینترنت رایگان, اینترانت رایگان, بوشهر تبیان, موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی بوشهر تبیان, Institute cultural and knowledge clays ,سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی بوشهر تبیان | WWW.BUSHEHR-TEBYAN.IR | Institute cultural and knowledge clays Bushehr Tebyan , Bushehrtebyan, Tebyan, استان بوشهر, تبیان, بوشهر, سازمان تبلیغات اسلامی استان بوشهر, BUSHEHR

::  نظرات شما در مورد این مطلب  ::

کاربران گرامی؛
نظرات ارسالی شما پس از تایید در سایت بوشهر تبیان به نمایش در می آید.
با تشکر از شما ...


  نام:  
  آدرس ایمیل:  
  شهر:  
  وب سایت :  
  متن نظرات شما :  

نمایش ایمیل    مرا با خبر کن

 

آخرین خبرها ( استان بوشهر )

 

طنز محلی بوشهر

کارگروه ویژه برای رفع موانع طرح‌های آبرسانی استان بوشهر تشکیل می‌شود
چوب حراج استانداری بوشهر به آبروی مدیران ادارات
استاندار بوشهر تکلیف خود را با تفاله‌های سیاسی فاقد مسوولیت در استانداری بوشهر مشخص کند
وزیر کشور آمد/حواشی چهار سال قبل تکرار شد/برخی مدیران را به جلسه معارفه راه ندادند
همسر خانمِ مدیرکل، معاونِ اداره کل شد
برگزاری برنامه های هفته دفاع مقدس با شعار "من انقلابی‌ام"
سالاري از گزينه استانداری گیلان حذف شد
قیام تنگستان ضربه‌ای مهلک بر پیکر استعمار انگلستان بود
تلاش اصلاح طلبان بوشهر برای چینش مهره های خود در شهرداری؛
برگزاری نماز عید سعید قربان در مصلی جمعه بوشهر
جشن ولایت علوی در ۴۳ بقعه متبرکه استان برگزار می شود
اعضای کمیسیون های شورای شهر بوشهر مشخص شدند+گزینه های ریاست
نمایشگاه بانوان هنرمند دشتی بوشهر گشایش یافت
تولید انرژی برق در جزیره خارگ به ۲ برابر افزایش می‌یابد
میگلی نژاد شهردار بوشهر شد/دهدار رییس شورا شد
گلیم و گبه بوشهر چشم انتظار توجه مسئولین است
خبر فوری/ میشتی گرگو فرزانه وارد گود انتخابات واوی
کودک و نوجوان    بوشهر ما    حوادث و گوناگون   دانستنیها    ضرب المثل    دانلود    گالری تصاویر    مشاوره    دانش و فناوری
 
موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی بوشهر تبیان اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر

از سال 1384 تا کنون © کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه بوشهر تبیان می باشد . استفاده از مطالب با ذكر منبع و لینک به سایت بلامانع است.

 :: طراحی و برنامه نویسی شده توسط موسسه بوشهر تبیان