http://fna.ir/TSUR2W کپی آدرس مورد نظر کپی شد روز‌شمار تاریخ والت دیزنی درگذشت درگذشت «شیخ شلتوت» رییس د,سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی بوشهر تبیان | WWW.BUSHEHR-TEBYAN.IR | Institute cultural and knowledge clays Bushehr Tebyan , Bushehrtebyan, Tebyan, استان بوشهر, تبیان, بوشهر, سازمان تبلیغات اسلامی استان بوشهر, BUSHEHR">http://fna.ir/TSUR2W کپی آدرس مورد نظر کپی شد روز‌شمار تاریخ والت دیزنی درگذشت درگذشت «شیخ شلتوت» رییس د, Bushehr-Tebyan, Tebyan, بوشهر تبیان, تبیان, Cultural, فرهنگی, information Technology, تکنولوژي اطلاعات, religion, دین واندیشه, science, دانش, social, اجتماعی, Sport, ورزشی, library, کتابخانه, nurture, تغذیه, Download, دانلود, نوا و نما, Media, TEBYAN, بوشهر, استان بوشهر, ISP, Internet, اینترنت رایگان, اینترانت رایگان, بوشهر تبیان, موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی بوشهر تبیان, Institute cultural and knowledge clays">
امروز : ۰۱ مهر ۱۳۹۹ -  2020/09/22
 
  كاربر مهمان

 
مشاوره رایگان

 

ورود به سایت عضویت در سایت
جستجوی پیشرفته
 :: دین و اندیشه    اجتماعی    فرهنگی و هنری   ورزشی    سیاسی و اقتصادی    تغذیه و سلامت    دانش و فناوری    مشاوره    اداره کل    کتابخانه    پایگاه ها ::
 

 :: آرشیو و خدمات

مناسبت ها
مسابقه هفتگی
مسابقه روزانه
مسابقه بوشهری
بانک پیامک ( SMS )
بانک ضرب المثل
روابط عمومی موسسه

بوشهر ما
دانستنیها
حوادث و گوناگون
دانلود - Download
بانک نوا و نما (صوت و تصویر)
هنر مردان خدا
احادیث
اینترانت رایگان
جستجوی پیشرفته
ارسال مطالب ( خبر و مقاله )
اوقات شرعی استان
  صـرفـاً جـهـت اطـلاع !!!
سرقت از بیت المال
رژیم آنلاین
مشاور
معارفی از 30 جزء قرآن کریم

 :: گلشن راز

BUSHEHR-TEBYAN.IR شهید نود ساله ای از بزرگان کوفه واز قاریان قرآن که بدست عبیدالله در کوفه کشته شد چه نام داشت؟ ...

 :: وضعیت سایت

 تعداد مطالب : 55488
 تعداد نظرات : 496
 مجموع کاربران : 1445
  افراد آنلاين : 22
 تعداد بازدیدکنندگان
 
تاریخ مطلب:   ۲۴ آذر ، ۱۳۹۴ 48 : 10
  :: 15 Dec , 15 | 10:48 am
نسخه چاپي ارسال به دوستان http://fna.ir/TSUR2W کپی آدرس مورد نظر کپی شد روز‌شمار تاریخ والت دیزنی درگذشت درگذشت «شیخ شلتوت» رییس د
Bushehr-Tebyan.IR
درگذشت «شیخ شلتوت» رییس دانشگاه الازهر و مفتی بزرگ مصر، درگذشت والت دیزنی ، موسس بزرگترین کمپانی انیمیشن جهان از رویدادهای تاریخی امروز است.
خبرگزاری فارس: والت دیزنی درگذشت
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس، امروز 24 آذر 1394 خورشیدی برابر با 3 ربیع الاول 1437 هجری و 15 دسامبر 2015 میلادی است و رویداد‌های زیر به وقوع پیوسته است.
*رویدادهای مهم این روز در تقویم خورشیدی ( 24 آذر 1394 )
درگذشت «شیخ شلتوت» رییس دانشگاه الازهر و مفتی بزرگ مصر (1342ش)
شیخ محمود شلتوت، عالم بزرگ دینی مصر، در سال 1271 ش (1892 م) در مصر به دنیا آمد. در 14 سالگی در مرکز دینی علمی اسکندریه به تحصیل پرداخت و در 18 سالگی، گواهینامه تحصیلی دانشگاهی گرفت. وی سپس در اسکندریه به سمَتِ مدرس دینی برگزیده شد و در سال 1306 ش (1927 م) به قسمت عالی دانشگاه الازهر منتقل گردید. شیخ شلتوت، چندی بعد عضو هیأت فتوا شد و در دانشکده شریعت، مقام بزرگی یافت. او در سال 1327 ش (1958 م) به ریاست دانشگاه بزرگ اسلامی الازهر مصر برگزیده شد و خدمات فراوانی انجام داد. از جمله اقدامات مهم شیخ شلتوت در زمان ریاست در الازهر این بود که پس از مکاتبه‏های متعدد با آیت‏اللَّه العظمی بروجردی، مرجع بزرگ تقلید شیعیان، مذهب شیعه اِثنی عَشَری را به رسمیت شناخت. او عمل به موازین مذهب شیعه را همانند یکی از مذاهب اربعه، جایز دانسته و به مذهب شیعه به عنوان یکی از مذاهب بزرگ اسلامی، در دانشگاه الازهر، کرسی تدریس اختصاص داد. شیخ شلتوت علاوه بر ریاست الازهر و تدریس، دارای مقام اِفتا بود و همچنین کتب متعددی به رشته تحریر درآورد. الاسلامُ عَقیدةٌ و شریعَه، دَعوةُ المُحمدیه، القتال فی الاسلامِ، فِقه القُرآن و المُقارِنَةِ بین المذاهِب از جمله تالیفات ایشان است. سرانجام شیخ محمود شلتوت، در سال 1342 ش (1963 م) در 72 سالگی درگذشت و به سرای باقی شتافت.
* تلفات و خسارات حجاج ایرانی در آتش سوزی منی چشمگیر اعلام شد.(1354ش)
تعداد ناپدیدشدگان تمام کشورها بیش از هزار نفر است
* 62 نفر از دانشجویان دانشگاه فردوسی که مسبب تظاهرات آن دانشگاه شناخته شدند برای یک نیمسال از تحصیل محروم شدند.(1356ش)
دانشکده ورزش و تربیت بدنی نیز 42 نفر را از تحصیل محروم کرد
* بامداد امروز ناصرالملک تهران را به قصد اروپا در پناه غلامان سفارت انگلیس ترک کرد. (1286ش)
* رضاخان پهلوی پادشاه جدید ایران در مجلس شورای ملی حضور یافته طبق قانون اساسی مراسم تحلیف به جای آورد (1304 ش)
* مجلس شورای ملی به رئیس الوزرائی میرزا محمدعلی خان ذکاء الملک ابراز تمایل نمود و فرمان ریاست وزرائی وی از طرف رضاشاه صادر شد (1304ش)
* میرزا جواد خان سعدالدوله از اعاظم رجال ایران در دوره قاجاریه درگذشت. (1308ش)
سعدالدوله به هنگام فتح تهران توسط مشروطه خواهان و خلع محمدعلی شاه سرپرست دولت و وزیر خارجه بود.
* دولت انگلستان به استناد ماده 15 اساسنامه جامعه ملل شکایت خود را از دولت ایران به علت فسخ قرارداد دارسی تسلیم دبیرخانه جامعه ملل کرد. (1311 ش)
**رویدادهای مهم این روز در تقویم هجری ( 3 ربیع الاول 1437 )
*یورش سپاهیان یزید به مکه و اهانت به ساحت مقدس مسجدالحرام (64ق)
یزید بن معاویه سه سال و اندی خلافت کرد. در سال اول نواده‏ عزیز رسول اللَّه و سلاله‏ پاک زهرا(س) و علی(ع)، حضرت امام حسین(ع) را به شهادت رساند و مرتکب جنایاتی شنیع شد. در سال دوم جنبشی را که در مدینه آغاز شده بود به قتل عام تبدیل کرد و مدینه‏ معظمه را به خاک و خون کشید و در اواخر خلافت نکبت بار خود برای سرکوبی عبداللَّه بن زبیر، یکی از فرماندهانِ سپاه خود به نام حَصین‏بن نُمیر را به مکّه‏ منوّره فرستاد. در این حمله، حرم امن الهی را محاصره کرده و بیت اللَّه الحرام را به منجنیق بست. این محاصره تا زمانی که خبر مرگ آن پلید به گوش حصین رسید، ادامه داشت.
*درگذشت "ابوالعلاء مُعرّی" شاعر، نویسنده و ادیبِ شهیر عرب (449 ق)
احمد بن عبداللَّه بن سلیمان مُعِرِّی تَنوخی، از ادبا، شعرا، نحویین، لُغَویین بسیار متبحّر و حاذق است. وی دارای حافظه‌‏ای عالی و عجیب بود که خارج از حیطه‏ بیان و قدرت زبان است، به طوری که هر چیزی را به یک بار خواندن حفظ می کرد. ابوالعلاء در کودکی بر اثر بیماری آبله نابینا شد و تا آخر عمر کور بود. در ده یازده سالگی قریحه‏ شعری بسیار عالی در خود مشاهده کرد و از آن پس به سرودن اشعار ناب پرداخت. وی مدتی در مجلس سیدمرتضی عالم و دانشمند بزرگ شیعه حضور داشته و در سلک شعرای درس و مجلس او بوده است. هرچند پس از مدتی به سبب بیان عقایدی باطل، از مجلسِ درس سید مرتضی بیرون رانده شد. عقیده‏ مذهبی ابوالعلاء در بین رجال نویسان محل اختلاف و نظر است. بیشتر بزرگانِ این فن، او را به کفر و الحاد محکوم کرده و کافرش می‏‌دانند. همچنین با بعضی از سوره‌‏های قرآن معارضه و مخالفت کرده است. ابوالعلاء، تولید نسل را روا ندیده و آن را جنایت می‏‌دانست که والدین، فرزند را به این دنیا می‌‏آورند. با این همه، عده ‏ای می‌‏گویند که ابوالعلاء در اوایل حال، طریقتی باطل داشت ولی در اواخر عمر توبه کرده است. الامالی، الحقیر النافع، الرسایل و... از جمله تألیفات وی است.
**رویدادهای مهم این روز در تقویم میلادی ( 15 دسامبر 2015 )
*آغاز سلطه استعماری اسپانیا بر آرژانتین در امریکای جنوبی (1516م)
یک سال پس از کشف سواحل آرژانتین در آمریکای جنوبی توسط دریانوردان اسپانیا، اولین گروه مهاجر اسپانیایی وارد این سرزمین شدند و به این ترتیب، در نیمه دسامبر 1516م دوران سلطه چهارصد ساله اسپانیا بر آرژانتین آغاز شد. سلطه استعماری اسپانیا بر آرژانتین در سال 1916م به دنبال قیام مردم این کشور پایان یافت. (ر.ک: 25 مه)
*درگذشت والت دیزنی ، موسس بزرگترین کمپانی انیمیشن جهان (1966م)
در چنین روزی درسال 1966 میلادی والت دیزنی موسس بزرگترین کمپانی انیمیشن جهان دار فانی را وداع گفت . او در سال 1901 میلادی والت الیاس دیزنی دیده به جهان گشود . او نخستین شخصیت پویا نمایی خود را با نام میکی موس در سن 27 سالگی خلق کرد . والت دیزنی نابغه مشهور و محبوب عموم مردم جهان با خلق شخصیت های کارتونی توانست در مدت عمر خود خاطرات زیبایی را برای کودکان و نوجوانان جهان به ارمغان بیاورد . آثار او که عمدتا کاراکتریستیک و نوعا بدون صدای شخصیت خلق شده اند ، به نوعی گویش و زبان جهانی را برای مخاطب تداعی می کنند . کمتر کسی را در نسل های مختلف می توان یافت که بیننده آثار والت دیزنی و کمپانی فیلمسازی اش یا مصرف کننده اجناس و اسباب بازی های فروشگاه های دیزنی نبوده باشد. او موسس بزرگترین کمپانی تولید انیمیشین در جهان بود . هم اکنون کمپانی والت دیزنی از بزرگترین شرکت های تولید فیلمهای پویا نمایی در جهان به شمار می آید.
  :: منبع : حوزه/گرد آوری تبیان بوشهر گروه مناسبتها
http://fna.ir/TSUR2W کپی آدرس مورد نظر کپی شد روز‌شمار تاریخ والت دیزنی درگذشت درگذشت «شیخ شلتوت» رییس د', '_blank', 'width=500,height=500,scrollbars=yes,status=yes,menubar=yes,menu=yes'); return false;">
 دفعات نمایش : 0  تعداد نظرات : 0
Bushehr-Tebyan, Tebyan, بوشهر تبیان, تبیان, Cultural, فرهنگی, information Technology, تکنولوژي اطلاعات, religion, دین واندیشه, science, دانش, social, اجتماعی, Sport, ورزشی, library, کتابخانه, nurture, تغذیه, Download, دانلود, نوا و نما, Media, TEBYAN, بوشهر, استان بوشهر, ISP, Internet, اینترنت رایگان, اینترانت رایگان, بوشهر تبیان, موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی بوشهر تبیان, Institute cultural and knowledge clays ,سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی بوشهر تبیان | WWW.BUSHEHR-TEBYAN.IR | Institute cultural and knowledge clays Bushehr Tebyan , Bushehrtebyan, Tebyan, استان بوشهر, تبیان, بوشهر, سازمان تبلیغات اسلامی استان بوشهر, BUSHEHR

  نام:  
  آدرس ایمیل:  
  شهر:  
  وب سایت :  
  متن نظرات شما :  

نمایش ایمیل    مرا با خبر کن

 

تازه ترین مطالب دانستنیها
 
تازه ترین مطالب حوادث و گوناگون
چرا شاهزاده‌‌های سعودی پس از تجاوز مرتکب قتل می‌شوند؟
هنری می‌خواهد نازی باشد!
آیا می‌دانستید تهران نیز دیوار و دروازه داشته است؟
مسن‌ترين زن جهان در روستاي سوك بوشهر زندگي مي‌كند
گوساله‌ای دوسر در دشتستان متولد شد
خواستگاری جنجالی داماد 7 ساله از عروس 4 ساله!
به یاد قربانیان ویرانگرترین زلزله تاریخ معاصر ایران؛
نامه رسمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برای ممنوعیت فعالیت دو پزشک متخصص
بیشترین دلایل ابتلا به ایدز در استان بوشهر چیست؟
تدبیر بیمه مسافران، بجای دهقان فداکار!
تاریخ انقضای عجیب یک تخم مرغ در دیلم
جزیره خارگ در دوران دفاع مقدس ۲۸۸۰ بار بمباران شد
کودک 2 ساله‌ای که همانند مردان سبیل دارد
رکوردشکنی پسر ایرانی الاصل با بوگاتی ویرون!
دلایل کچلی مردان چیست؟
اقدام به خودسوزی در بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر
قتل در بوشهر/دستگیری متهم 2 ساعت پس از وقوع قتل
عامل تیراندازی در بوشهر تسلیم شد/تحویلِ دو قبضه سلاح به پلیس
قتل یک دختر در دشتستان/دستگیری عاملین قتل در کمتر از 2 ساعت
تیراندازی مقابل شهرداری بوشهر/2 نفر مجروح شدند
رییس اتحادیه نانوایان دشتستان به قتل رسید
فرمانده کلانتری زخمی شد/ ضارب خودکشی کرد
قتل 2 نفر با شلیک گلوله در دشتستان/قاتل خودکشی کرد
قتل جوانی درچغادک کام خانواده ها را در عید نوروز تلخ کرد
همه اجساد حادثه دشت پلنگ دشتی پیدا شد
دستگیری 2 کارمند در بوشهر به دلیل اختلاس
17 مصدوم در آتش بازی چهارشنبه آخر سال بوشهر
۳ نفر در حاشیه رودخانه مند ناپدید شدند/ خروج جسد یک نفر از آب
قتل در وحدتیه دشتستان/ قاتل تسیلم شد
تیراندازی در یکی از روستاهای استان بوشهر 6 مجروح بر جای گذاشت
کودک و نوجوان    بوشهر ما    حوادث و گوناگون   دانستنیها    ضرب المثل    دانلود    گالری تصاویر    مشاوره    دانش و فناوری
 
موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی بوشهر تبیان اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر

از سال 1384 تا کنون © کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه بوشهر تبیان می باشد . استفاده از مطالب با ذكر منبع و لینک به سایت بلامانع است.

 :: طراحی و برنامه نویسی شده توسط موسسه بوشهر تبیان